Komunikaty PR

Systemy mini VRF marki AUX

2018-12-17  |  15:20
Biuro prasowe
Kontakt
Barbara Trepka
Projekt Zero2

Kunickiego 5/214
30-134 Kraków
basia|projektzero2.pl| |basia|projektzero2.pl
503 119 029
projektzero2.pl

Co wyróżnia systemy VRF od systemów split czy multisplit?

Zaletą takich systemów jest elastyczność w projektowaniu rur chłodniczych.

A także sama długość instalacji chłodniczych, która może dochodzić nawet do 1000 m. Dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla dużych obiektów i budynków.  Inną zaletą systemu jest fakt, że można zaplanować ustawienie agregatu tak, aby znajdował się w mniej widocznej strefie. Trzecią bardzo ważną zaletą jest to, że układy typu VRF są bardziej ekonomiczne w eksploatacji w porównaniu z klimatyzatorami split i multi. W obecnym czasie wzrostu cen energii ma to coraz większe znaczenie.

 

Jak działają agregaty mini VRF?

Układy VRF składają się z jednostek wewnętrznych podobnych jak w układach split czy multi split, oraz agregatu chłodniczego. Układ chłodniczy oparty jest na systemowych trójnikach, a instalacja rozgałęzia się do jednostek wewnętrznych.

Zastosowane w jednostkach wewnętrznych precyzyjne, elektroniczne zawory rozprężne odpowiadają za podanie ilości czynnika odpowiedniej dla zrównoważenia zapotrzebowania na moc chłodniczą w danym pomieszczeniu, oraz precyzyjną regulację temperatury w tym pomieszczeniu. Agregat wyposażony w sprężarki inverterowe (o płynnie zmienianej wydajności i wysokiej sprawności) zapewnia odpowiednią ilość czynnika dla chwilowego zapotrzebowania od jednostek wewnętrznych zamontowanych w systemie. System ten pozwala na zainstalowanie agregatu o wydajności odpowiedniej dla obiektu jako całości, natomiast jednostki wewnętrzne są projektowane do maksymalnych zapotrzebowań w poszczególnych pomieszczeniach budynku. Zwykle proporcja sumy mocy jednostek wewnętrznych to 120 – 130 % mocy agregatu.

Przyjazny program doboru systemów pozwala na szybkie dobranie elementów zaprojektowanie układu rur chłodniczych oraz precyzyjne obliczenie potrzebnej ilości czynnika chłodniczego.

 

Dowiedz się więcej na temat systemów VRF na cnaux.pl lub skontaktuj się z dystrybutorem:

Action Energy Sp. z o.o.

ul. Zakopiańska 159, 30-435 Kraków

+48 12 656 31 38

dok@actionenergy.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom DOFINANSOWANIA DO WYMIANY OKIEN W RAMACH PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE Biuro prasowe
2019-03-21 | 09:00

DOFINANSOWANIA DO WYMIANY OKIEN W RAMACH PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

Pod koniec stycznia 2019 r. wznowiono nabór wniosków do programu „Czyste Powietrze”, którego głównym celem jest zmniejszenie emisji szkodliwych substancji
Dom Siedziba Pivexin Technology. Spójna fasada dla złożonego budynku
2019-03-18 | 15:00

Siedziba Pivexin Technology. Spójna fasada dla złożonego budynku

Nowa siedziba firmy Pivexin Technology otrzymała nagrodę w konkursie organizowanym przez Property Design za najlepszy projekt komercyjny i publiczny w Polsce, oddany do użytku do końca 2018
Dom Skończ z wysokimi rachunkami – w tym roku zautomatyzuj instalację grzewczą
2019-03-13 | 10:15

Skończ z wysokimi rachunkami – w tym roku zautomatyzuj instalację grzewczą

Czy w tym sezonie rachunki za ogrzewanie przyprawiły Cię o zawrót głowy? W napięciu wyczekujesz wiosny, by poczuć ulgę w portfelu? Zamiast denerwować się wysokimi rachunkami, postaw

Kalendarium

Problemy społeczne

Minister zdrowia: Nowy model opieki zdrowotnej będzie stawiać na jakość usług. Pomoże w tym cyfryzacja

Stopniowa informatyzacja systemu opieki medycznej usprawni obieg informacji, dzięki czemu zmniejszą się obciążenia lekarzy i liczba wykonywanych niepotrzebnie badań. To oznacza, że pacjent szybciej otrzyma świadczenie i opiekę, których potrzebuje. Temu służyć ma także analiza dużych zbiorów danych na temat pacjentów, której uczą się placówki w Polsce. – Odchodzi wizja medycyny jako działalności usługowej. Teraz patrzymy bardziej całościowo, nie tylko na koszty NFZ, lecz także na koszty społeczne, absencje chorobowe i jakość życia, co przekłada się na całą gospodarkę – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zdrowie

Komórki macierzyste wyhodowane w laboratorium pomagają wyleczyć rzadką chorobę wzroku. Lekarze liczą na dostęp do terapii także w Polsce

Niedobór komórek macierzystych rąbka rogówki to rzadka choroba, która prowadzi do utraty wzroku. W Polsce co roku 100–200 osób wymaga leczenia, przy czym u ok. 30 osób taką dysfunkcję wywołało termiczne lub chemiczne poparzenie oczu. Szansą dla tej grupy jest innowacja – przeszczep komórek macierzystych rąbka rogówki pochodzących z hodowli w laboratorium. Taką terapię stosuje i refunduje obecnie kilka państw w Europie, m.in. Wielka Brytania i Włochy. W Polsce jest na razie dostępna w ramach badań klinicznych i tylko w dwóch ośrodkach, ale lekarze liczą, że wkrótce się to zmieni.

MWC19

Firma

Europejski odpowiednik GPS-a obniży koszt i zwiększy dokładność pilotowania autonomicznych pojazdów. Będzie sterował także dronami dostarczającymi przesyłki kurierskie

Już wkrótce europejski system nawigacji satelitarnej może zostać wdrożony na masową skalę. Zapewni dużo dokładniejsze wskazania lokalizacji w porównaniu z amerykańskim systemem GPS, co może być kluczowe w przypadku akcji ratunkowych zarówno na lądzie, jak i morzu. Już teraz Galileo jest stosowany w systemach alarmowych eCall, montowanych w nowych samochodach, a w ciągu trzech lat trafi też do wszystkich smartfonów, sprzedawanych na europejskim rynku. W opracowywanie urządzeń wykorzystujących Galileo zaangażowali się także Polacy. Opracowane przez nich układy mają trafić m.in. do autonomicznych dronów, dostarczających przesyłki.