Komunikaty PR

Nowe Ogrody – jeszcze bliżej miasta

2019-06-27  |  13:00
Biuro prasowe

Wśród czynników związanych z doborem lokalizacji do zamieszkania, z pewnością należy wymienić otoczenie oraz dogodną komunikację miejską. Okolica osiedla ma znaczący wpływ na atrakcyjność mieszkania. Poza kluczowymi kwestiami takimi jak standard deweloperski, cena czy powierzchnia lokalu, istotna jest również bliskość terenów zielonych, gdzie można wypocząć. W zachodniej części Poznania, gdzie powstaje osiedle Nowe Ogrody, natura jest na wyciągnięcie ręki. Tuż obok mieści się jezioro Rusałka oraz Ogród Botanicznego a osoby lubiące aktywność fizyczną z pewnością docenią lasek Marceliński, który jest doskonałym miejscem na relaks. W odległości kilkunastu minut drogi na pieszo znajdują się także przedszkole, dwie szkoły podstawowe, gimnazjum oraz kilka szkół średnich, a to ważne dla rodzin kupujących mieszkanie w tej okolicy.

Dla osób poszukujących własnego M, ważna jest również dostępność infrastruktury drogowej, dobry dojazd do centrum, zarówno komunikacją miejską jak i samochodem. Z Nowych Ogrodów do serca Poznania można dotrzeć rowerem lub autem już w 15 minut. Natomiast od września uruchomiona zostanie pilotażowa linia minibusowa z Ogrodów do osiedli Lotników Wielkopolskich oraz Nowe Ogrody. Autobus nr 121 będzie kursować w dni robocze w godzinach od  5:00 do 19:00, w godzinach szczytów komunikacyjnych - co 20 minut, a poza szczytami co 30 minut. - Sytuacja komunikacyjna ma wielkie znaczenie dla jakości życia mieszkańców. Dlatego staramy się tworzyć jak najbardziej dogodne możliwości przemieszczania się, rozwijając w szczególności transport publiczny - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Przystanek autobus „Os. Nowe Ogrody” dzięki wsparciu dewelopera powstanie przy ul. Meissnera - Chcąc wesprzeć działania radnych oraz wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców osiedli zainstalujemy wiatę przystankową – informuje Marlena Zapalska, prezes spółki Nowe Ogrody.

Aktualnie w pobliżu ulicy Polskiej powstaje IV oraz V etap inwestycji. Klienci mają do wyboru różnorodny profil mieszkań: od kameralnych kawalerek o powierzchni 27 mkw. po przestronne czteropokojowe mieszkania o powierzchni 89 mkw. W skład V etapu osiedla Nowe Ogrody wchodzą również: plac zabaw, boksy rowerowe, komórki lokatorskie, lokale usługowe oraz podziemna hala garażowa, która pomieści 168 aut. Finalizacja projektu planowana jest na koniec grudnia 2020 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Nietypowe rozwiązania we wkładach stalowych Biuro prasowe
2020-06-30 | 11:30

Nietypowe rozwiązania we wkładach stalowych

Warunki klimatyczne panujące w krajach północnych sprawiają, iż skandynawskie technologie grzewcze uchodzą za jedne z najlepszych na świecie. Charakteryzuje je nie tylko
Dom Postępy na placu budowy inwestycji Piątkowska 103
2020-06-29 | 11:42

Postępy na placu budowy inwestycji Piątkowska 103

Prace budowlane przy Piątkowskiej 103 w Poznaniu nabierają tempa. Z dnia na dzień zaobserwować można ich kolejne efekty. Obecnie intensywne działania dotyczą szczególnie hali
Dom Osiedla dla małych mieszkańców
2020-06-29 | 11:33

Osiedla dla małych mieszkańców

Wybór idealnego mieszkania dla siebie i swoich najbliższych to jeden z celów jakie stawiają przed sobą wszyscy, spełniający swoje marzenia o szczęśliwej rodzinie. Dla dzieci,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

W czasie pandemii liczba ataków DDoS wzrosła o ponad 500 proc. Cyberprzestępcy wzięli na celownik zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy [DEPESZA]

Pandemia koronawirusa zwiększyła aktywność cyberprzestępców. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zanotowali nie tylko wzmożoną aktywność przestępców wymierzoną w użytkowników świadczących pracę zdalną, na celowniku znalazła się także infrastruktura sieciowa dużych i małych firm. Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów Nexusguard Research wynika, że w pierwszym kwartale liczba ataków DDoS wzrosła o  278 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym i aż o 542 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2019 roku.

Robotyka i SI

Ekspert rynku: Polacy powinni skupić się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla dronów, a nie samych maszyn

Drony sprawdzają infrastrukturę, badają place budowy, pomagają ratownikom, monitorują populacje dzikiej przyrody i analizują parkingi. Od szybkich dostaw w godzinach szczytu do skanowania nieosiągalnej bazy wojskowej – okazują się niezwykle przydatne w miejscach, do których człowiek nie może dotrzeć. Do tego potrzebują jednak coraz bardziej zaawansowanych technologii.  – Drony to nie lotnictwo, drony to Przemysł 4.0, informatyka. I w tym kierunku powinna pójść Polska – przekonuje Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.