Komunikaty PR

Masy anhydrytowe zamiast tradycyjnych wylewek cementowych

2019-10-16  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Kaźmierczak
Blue Ocean Communication Experts

ul. Św. Michała 73
61-005 Poznań
kswoboda|niebieskiocean.pl| |kswoboda|niebieskiocean.pl
+48532363046
www.niebieskiocean.pl
Do pobrania UZIN ( 0.02 MB )

Nie zawsze jest łatwo porzucić stare przyzwyczajenia i dać się przekonać do nowych technologii. Masy anhydrytowe to jednak produkt, który wykazując podobne właściwości do samorozlewnych mas cementowych, nadaje się do stosowania na najbardziej wymagających powierzchniach. Nie tylko zapewnia doskonałe efekty, ale i ułatwia przeprowadzanie prac.

Czas schnięcia

Jedną z podstawowych zalet stosowania masy anhydrytowej jest jej niski skurcz. W związku z tym, że nie wymaga ona dodatkowego zbrojenia, prace przy niej zajmują zdecydowanie mniej czasu niż przy standardowej masie. W zależności od rodzaju masy, okładzinę można układać już po 6, 8 godzinach od aplikacji masy na podłoże.

- Masy anhydrytowe niczym nie ustępują tradycyjnym wylewkom. Dzisiejsze rozwiązania są innowacyjne i zapewniają najwyższą jakość, dlatego prace z ich użyciem są nieskomplikowane, a zarazem przynoszą doskonałe efekty. W dodatku są gotowe do użycia po krótkim czasie od zakończenia prac - przykładowo UZIN NC 112 Turbo pozwala układać wykładzinę już po 6 godzinach, a podłogę drewnianą po 24  – podkreśla Maciej Załęski, doradca techniczny Uzin Utz Polska.

Wygoda i jakość wykonania

Masy anhydrytowe to też gwarancja gładkiej  powierzchni, co poprawia komfort dalszej pracy, łatwo i wygodnie. Aby uzyskać zamierzony efekt, należy tylko wylać i rozprowadzić gotowy produkt, który nie potrzebuje dodatkowego sprzętu. Samopoziomująca masa po pierwsze zapewni równą i gładką powierzchnię, a po drugie będzie odporna na odkształcanie i pękanie.

Jak dodaje ekspert: - niektóre z nowoczesnych mas anhydrytowych potrafią sygnalizować gotowość do układania okładzin. Tak jest w przypadku UZIN NC 111 BiColor – produktu, który zmienia kolor zaraz po wyschnięciu. W ten sposób fachowcy widzą, czy można kontynuować prace, a w przypadku nakładania kleju, niekontrastującego z podłożem – gdzie się on znajduje. To proste rozwiązanie, które stało się znacznym ułatwieniem w dziedzinie układania podłóg.

Wylewki anhydrytowe działają więc w podobny sposób jak nowoczesne masy cementowe. Te również pozwalają na uzyskanie gładkiej powierzchni, a to za sprawą doskonałej rozpływności. Oba warianty ograniczają zużycie kleju, a co za tym idzie – są atrakcyjne pod względem ekonomicznym.

Ogrzewanie podłogowe

- Masy anhydrytowe są niezastąpione w przypadku ogrzewania podłogowego. Dzięki niskiej porowatości oraz homogeniczności szybko oddają ciepło pomieszczeniu, a zatem znacznie obniżają się koszty ogrzewania. To ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie na lata.

Wraz ze wzrostem popularności ogrzewania podłogowego w coraz większym zakresie stosuje się w budownictwie jastrychy anhydrytowe, które zapewniają łatwiejszy transfer ciepła z rur. Na takich podkładach do wygładzania powierzchni najłatwiejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem  jest stosowania mas anhydrytowych, które w odróżnieniu od mas cementowych nie wymagają drogich preparatów gruntujących. – podkreśla Maciej Załęski.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Nietypowe rozwiązania we wkładach stalowych Biuro prasowe
2020-06-30 | 11:30

Nietypowe rozwiązania we wkładach stalowych

Warunki klimatyczne panujące w krajach północnych sprawiają, iż skandynawskie technologie grzewcze uchodzą za jedne z najlepszych na świecie. Charakteryzuje je nie tylko
Dom Postępy na placu budowy inwestycji Piątkowska 103
2020-06-29 | 11:42

Postępy na placu budowy inwestycji Piątkowska 103

Prace budowlane przy Piątkowskiej 103 w Poznaniu nabierają tempa. Z dnia na dzień zaobserwować można ich kolejne efekty. Obecnie intensywne działania dotyczą szczególnie hali
Dom Osiedla dla małych mieszkańców
2020-06-29 | 11:33

Osiedla dla małych mieszkańców

Wybór idealnego mieszkania dla siebie i swoich najbliższych to jeden z celów jakie stawiają przed sobą wszyscy, spełniający swoje marzenia o szczęśliwej rodzinie. Dla dzieci,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ekologia

Jesteśmy w samym środku „tsunami e-odpadów”. Tylko gospodarka zamkniętego obiegu zapobiegnie dalszej fali zanieczyszczeń [DEPESZA]

Coraz większy popyt i zużycie urządzeń elektronicznych tworzy najszybciej rosnący strumień odpadów na świecie. Organizacja Narodów Zjednoczonych nazywa to „tsunami e-odpadów”. Trzecia edycja raportu „Global E-Waste Monitor 2020” wskazuje, że w 2019 roku ludzkość wyprodukowała 53,6 mln ton metrycznych e-odpadów. W ciągu pięciu lat ich liczba wzrosła o 21 proc. – Pilnie potrzebujemy połączenia czwartej rewolucji przemysłowej z gospodarką o obiegu zamkniętym – przekonuje Antonis Mavropoulos, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Odpadów Stałych.

E-commerce

Nadchodzi era post-covid commerce. Rozwój rynku będą napędzać przede wszystkim nowe technologie

Pandemia zmieniła nawyki zakupowe Polaków. Co czwarty internauta i ponad połowa e-kupujących zaczęła z jej powodu częściej robić zakupy w sieci – wynika z raportu e-Izby „Omni-commerce. Kupuję wygodnie 2020”. – Inwestycje w technologie to podstawa e-commerce’owego rozwoju – przekonuje Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej. W erze post-covid commerce inteligentny sprzęt domowy sam zamówi brakujące produkty, sztuczna inteligencja sama odgadnie potrzeby konsumenta, a sklep przyszłości będzie łączyć świat offline z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.