Komunikaty PR

Kosy spalinowe – jak wybrać idealny model?

2019-04-18  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Janusz Mroczkowski
Opublikowani Creative Communication Advisors

Modrzewiowa 9/3
15-238 Białystok
janusz|opublikowani.pl| |janusz|opublikowani.pl
501035853
www.opublikowani.pl

Nie ma dobrze zadbanego trawnika czy ogrodu bez odpowiedniej kosy spalinowej. Te poręczne urządzenia dotrą wszędzie tam, gdzie zwykła kosiarka nie daje rady. Na rynku istnieje wiele modeli podkaszarek. Jak wybrać ten idealny?

Kosy spalinowe służą do pielęgnacji trawników – dzięki nim skrócimy trawę, pozbędziemy się chwastów oraz przytniemy krzaki. Za sprawą swojej specyficznej budowy, podkaszarki dotrą nawet w trudno dostępne miejsca – skosimy nimi rośliny przy płocie, drzewach, altance oraz innych stałych elementach ogrodu. Świetnie sprawdzą się także na zboczach czy w zagłębieniach terenu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosy?

Wybierając kosę, należy wziąć pod uwagę na kilka aspektów. Pierwszym z nich jest moc silnika – im wyższa, tym lepiej poradzi sobie z koszeniem gęstej, wysokiej trawy czy  zarośli. Kolejnym czynnikiem jest element tnący. Tutaj podobnie – wytrzymała głowica i mocna żyłka lub solidna tarcza dadzą nam pewność, że podkaszarka usunie zbędne rośliny czy mniejsze gałęzie.

Istotną rolę odgrywa także sposób przenoszenia napędu. Najlepiej sprawdza się wał napędowy na wieloklinie i łożyska.

– Najczęstszą awarią kos spalinowych jest zerwanie linki napędu – mówi Andrzej Wąż, specjalista do spraw technicznych w sklepie z profesjonalnymi narzędziami Tooles.pl.– Aby zminimalizować to ryzyko, warto wybrać kosę z napędem wykonanym na przykład ze stalowego, hartowanego pręta, zakończonego wieloklinem.

Ponadto podkaszarka powinna być wygodna w użytkowaniu, dlatego dobrze jest sprawdzić również długość wysięgnika, łatwość rozruchu oraz jej wagę.

Akcesoria i ochraniacze 

Aby zapewnić sobie maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo pracy, zawsze warto do podkaszarki dokupić maskę, nauszniki ochronne oraz profesjonalne szelki. Wiele modeli kos spalinowych posiada je już w swoim standardowym zestawie.  

– Kupienie kosy z zestawem akcesoriów jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Oprócz ochraniaczy, możemy otrzymać także części zamienne, np. głowice, trymery z żyłką, klucze, uchwyt, a także smary czy oleje na dotarcie kosy – mówi Andrzej Wąż.

Należy pamiętać, że dodatkowe gadżety ochronne nie są zbędnymi dodatkami. Okulary lub maska zabezpieczą nasze oczy przed przedmiotami czy fragmentami poszycia, które są wyrzucane przez wirujące ostrze. Słuchawki wytłumią hałas i zapewnią nam przyjemniejsze warunki pracy. Natomiast dobrze dobrane szelki ułatwią manewrowanie podkaszarką oraz odciążą kręgosłup.

Użytkowanie i serwis

Kupując kosę, zwróćmy uwagę, czy sklep oferuje także obsługę posprzedażową, czyli serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Te usługi to zabezpieczenie szybkiej dostępności części zamiennych oraz interwencji w razie jakiejkolwiek awarii.

– Na ogół, aby ograniczyć sobie niepotrzebnych kłopotów, wystarczy stosować się do kilku zasad – tłumaczy specjalista z Tooles.pl.– Czyścić kosę po każdym użyciu, dwa razy w roku smarować przekładnię czy opróżniać zbiornik paliwa przed dłuższą przerwą w użytkowaniu. 

Do tego należy pamiętać o regularnym czyszczeniu filtra oraz konserwacji metalowych elementów tnących przed zimą. Istotny jest także sposób przechowywania kosy – najlepiej trzymać ją w pozycji pionowej, na specjalnym uchwycie, który można zamontować na ścianie garażu lub piwnicy.

– Jeśli mamy wątpliwości, którą kosę wybrać, zawsze warto udać się do specjalistycznego sklepu. Profesjonalni sprzedawcy nie tylko doradzą nam odpowiedni model, ale także przeszkolą z zasad jego użytkowania – podsumowuje Andrzej Wąż. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Pompa ciepła typu monoblok – ekologiczna, łatwa w montażu i użytkowaniu Biuro prasowe
2019-07-23 | 01:00

Pompa ciepła typu monoblok – ekologiczna, łatwa w montażu i użytkowaniu

Zmniejsza się nakład pracy instalatora i możliwość wystąpienia błędów podczas montażu. Już teraz, na specjalnej stronie internetowej uruchomionej przez STIEBEL ELTRON,
Dom Zaradzić ubytkom w podłożu
2019-07-12 | 01:00

Zaradzić ubytkom w podłożu

Dziś jest jednak zadaniem o wiele łatwiejszym niż jeszcze kilka lat temu, a to ze względu na nowoczesne produkty, które zdecydowanie ułatwiają pracę. Wybierając materiały
Dom Prawidłowy dobór komina do kotła najnowszej, V klasy
2019-07-11 | 15:30

Prawidłowy dobór komina do kotła najnowszej, V klasy

Funkcja jaką spełnia komin sprawia, iż jest to jeden z najważniejszych elementów budowlanych każdego domu. Niespełnienie odpowiednich wymogów zarówno przez komin, jak i

Kalendarium

IFA 2019 Berlin

Infrastruktura

Autonomiczne pociągi są przyszłością transportu. Do rozwoju tej technologii niezbędny jest jeszcze superszybki internet

Pociągi przyszłości będą pojazdami autonomicznymi, niekoniecznie poruszającymi się po torowiskach. Takie rozwiązania testowane są już na całym świecie. Kluczowym czynnikiem w rozwoju autonomicznych pociągów ma być z jednej strony pozwalająca na szybką łączność i diagnostykę superszybka sieć 5G, a z drugiej – rosnące zapotrzebowanie na szybki i niezawodny transport wykorzystujący napęd zeroemisyjny.

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Start-upy

Sztuczna inteligencja pozwala tworzyć całkowicie poprawne teksty dziennikarskie. Może to doprowadzić do eskalacji fake newsów

Technologie przetwarzania tekstów pozwalają odciążyć pracowników. W przyszłości sztuczna inteligencja może jednak całkowicie zrewolucjonizować wiele branż, w tym choćby dziennikarstwo. Już teraz Associated Press wykorzystuje depesze napisane przez program komputerowy. Technologie przetwarzania tekstów mogą się jednak okazać niebezpieczne –  na początku 2019 roku OpenAI ogłosiła, że stworzyła oprogramowanie do generowania tekstów, które daje pole do licznych nadużyć. Firma w obawie właśnie przed mogącymi powstawać masowo fake newsami nie opublikowała w pełni swoich wyników

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Infrastruktura

Ministerstwo Cyfryzacji dąży do utworzenia Społeczeństwa 5.0. Już za kilka lat wszystkie sprawy będziemy mogli załatwić przez Internet

Wraz z upowszechnieniem się technologii 5G na rynku pojawią się rozwiązania technologiczne, które umożliwią realizację założeń programu Społeczeństwa 5.0. To społeczeństwo, które w znacznej mierze polega na rozwiązaniach funkcjonujących w oparciu o chmurę danych. Infrastruktura 5G umożliwi m.in. przeprowadzenie cyfryzacji administracji, zautomatyzowanie wielu procesów przemysłowych czy wykorzystanie potencjału internetu rzeczy.