Komunikaty PR

Czas to tablet

2018-12-05  |  09:00
Biuro prasowe

Papier na budowie XXI wieku? Niestety, nadal jest wszechobecny. Umowy podpisywane przez deweloperów mają najczęściej klasyczną, papierową formę. Wiąże się to jednak z długą finalizacją decyzji a co za tym idzie z potencjalnymi stratami finansowymi – pamiętajmy „czas to pieniądz”. Pomocna staje się tu nowoczesna technologia. Czy do szybkiej finalizacji wystarczy teraz tylko wszechobecny tablet? Tak, jest to już możliwe. Sprawcą tego przełomu jest polska firma.

Przy klasycznym, odręcznym podpisie trzeba liczyć się z długą procedurą zamykania operacji. Dostarczenie umowy, podpisanie, odesłanie jej – to czasem kwestia kilku a nawet kilkunastu dni. Na szczęście teraz nie jest to już jedyne rozwiązanie na jakie są skazani deweloperzy. Problem ten rozwiązuje odręczny podpis elektroniczny tzw. e-podpis.

Możliwość jego stosowania wprowadziło rozporządzenie unijne eIDAS obowiązujące wszystkie kraje UE od 1 lipca 2016 r. oraz Ustawa o usługach zaufania i identyfikacji elektronicznej z 5 września 2016 r. i nowelizacja Kodeksu Cywilnego z 8 września 2016 r. Należy pamiętać, że w kwestii ważności przepisów regulacje unijne są przed wszelkimi regulacjami krajowymi w tym opiniom wydawanym przez wszelkiego rodzaju instytucje. Dzięki tym rozwiązaniom prawnym jest możliwe zastąpienie dokumentów papierowych wersją elektroniczną. Nadszedł więc najwyższy czas na usprawnienie biznesu przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa danych.

Takie udogodnienie dla deweloperów budowlanych jako pierwsza zastosowała ostatnio polska platforma EBI24. Z jej usług skorzystała już m.in. duża, francuska firma deweloperska, obecna w Polsce, Szwajcarii, Włoszech i Belgii. Aplikacja pozwala na natychmiastowe podpisanie i odesłanie każdej umowy do kontrahenta. Podpis rysikiem jest ważny a wszystkie kroki związane z przebiegiem procesu podpisania umowy są rejestrowanie i przypisywane do danej osoby (użytkownika lub partnera) oraz konkretnego dokumentu. W przypadku sporu, utrwalenie dokumentu w systemie stanowi dowód wiarygodności dokonanych czynności. Oznacza to, że w przypadku złożenia podpisu drogą elektroniczną platforma pełni rolę sygnatariusza, co dodatkowo wzmacnia wiarygodność dokumentu podpisanego drogą elektroniczną.

Należy się spodziewać, że tego rodzaju rozwiązania staną się co raz bardziej powszechne. Czy papier i długopis, wobec tego odejdą w niebyt? Całkowicie, w najbliższej przyszłości na pewno jeszcze nie. Umowa kupna – sprzedaży podpisywana w obecności notariusza nadal ma obowiązującą formę papierową. Jednak z dużym prawdopodobieństwem można się spodziewać, że tablet i rysik będą co raz bardziej powszechne nie tylko na rynku deweloperskim. Zastosowań tego typu rozwiązania jest bardzo wiele i zapewne będzie ono coraz powszechniej stosowane w innych branżach. Co ważne tego typu rozwiązanie może dodatkowo pozwolić na rezygnacje z co raz szerszej gamy dokumentacji w formie papierowej i zamianę jej tylko na formę elektroniczną.  Tak jest po prostu łatwiej, szybciej i taniej.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Chcesz być zdrowy? Nie przegrzewaj pomieszczeń Biuro prasowe
2019-02-12 | 12:00

Chcesz być zdrowy? Nie przegrzewaj pomieszczeń

Zarówno przegrzewanie, jak i niedogrzewanie pomieszczeń negatywnie wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Odbija się zarówno na jakości pracy, jak i wypoczynku. Jaka powinna
Dom SOUDAL BUDOWLANĄ FIRMĄ ROKU 2018
2019-02-08 | 12:00

SOUDAL BUDOWLANĄ FIRMĄ ROKU 2018

24 stycznia w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się XVI edycja Gali Builder Awards, podczas której uhonorowano najlepsze przedsiębiorstwa sektora budowlanego.  Prestiżowy
Dom Zaoszczędź miejsce w kuchni dzięki nowoczesnym rozwiązaniom
2019-02-07 | 09:00

Zaoszczędź miejsce w kuchni dzięki nowoczesnym rozwiązaniom

Na tyle duża, by poza niezbędnym wyposażeniem znalazło się w niej miejsce na wyspę, przy której gotowanie byłoby czystą przyjemnością, stół z co najmniej czterema

CES 2019

Medycyna

Asystenci głosowi w medycynie. Osobisty system szybkiego reagowania w nagłych sytuacjach może uratować życie osobom starszym lub chorym

Głośniki z asystentami głosowymi coraz częściej znajdują zastosowanie w medycynie. Wkrótce na rynek trafi system reagowania w nagłych sytuacjach oparty na działaniu inteligentnych czujników i reagujący na polecenia głosowe. To szansa przede wszystkim dla seniorów na usamodzielnienie się oraz szybką reakcję rodziny w razie np. nagłego upadku czy zawału serca. Jedna komenda wystarczy, by połączyć się z bliskimi lub lekarzem. Urządzenie także całkowicie bezprzewodowo zbiera dane o parametrach życiowych.

Firma

Rząd planuje upowszechnić elektroniczne urzędy. Usługa e-PIT to dopiero początek zmian w administracji skarbowej

Cyfryzacja administracji w Polsce nabiera tempa. Wprowadzenie profilu zaufanego spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony obywateli, w 2018 roku korzystało z niego już 2,6 mln osób, a na horyzoncie pojawiają się kolejne projekty, które ułatwią wykonywanie czynności urzędowych za pośrednictwem internetu. E-urząd już teraz pozwoli zautomatyzować wypełnianie rocznych deklaracji podatkowych, a docelowo ma umożliwić załatwienie wszystkich spraw związanych ze skarbówką przez internet.  

Infrastruktura

Rośnie liczba ataków wymierzonych w instytucje państwa i sektory kluczowe dla bezpieczeństwa kraju. Powstająca w Polsce cyberarmia może je skutecznie powstrzymać

Specjaliści ABW oceniają, że tylko w 2018 roku zostało zgłoszonych ponad 31,8 tys. incydentów bezpieczeństwa komputerowego. Ponad 6 tys. z nich uznano za ataki na sieć teleinformatyczną. Odpowiedzią na wyzwania i zagrożenia związane z rozwojem nowych technologii mają być Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Zapewnią bezpieczeństwo sieci, monitoring zagrożeń oraz cyberrozpoznanie, a w ciągu trzech lat powinny osiągnąć zdolność operacyjną. Pierwszy zespół obrony cyberprzestrzennej ma być powołany jeszcze w tym roku i będzie liczyć stu ekspertów.