Komunikaty PR

Arma-Chek firmy Armacell – profesjonalny systemy osłon zabezpieczających dla prz

2017-05-23  |  08:00
Biuro prasowe

Instalacje oraz urządzenia znajdujące się w zakładach przemysłowych są narażone na oddziaływanie agresywnego środowiska (promieniowanie UV, oleje, smary, substancje chemiczne, wysokie i niskie temperatury) oraz zjawisk takich jak korozja, kondensacja pary wodnej czy zanieczyszczenia w postaci pyłu, włókien, kurzu itp. Aby zapewnić im bezawaryjne i bezpieczne działanie należy zadbać o odpowiedni dobór systemu izolacji, który zabezpieczy je przed niekorzystnymi czynnikami. Nie bez znaczenia pozostaje też ograniczenie strat energii podczas przesyłu medium, co przekłada się na ochronę środowiska i oszczędność kosztów. Wszystkie te warunki spełnia lekki i łatwy w montażu system osłon zabezpieczających Arma-Chek firmy Armacell, który doskonale sprawdzi się w trudnym środowisku przemysłowym.

Osłony izolacji wykonane z metalu, PVC czy folii aluminiowej często wiążą się z dodatkowymi kosztami, możliwością powstania mostków termicznych a niejednokrotnie także dłuższym i utrudnionym montażem. Aby zapobiec tego rodzaju problemom firma Armacell stworzyła wyjątkowe rozwiązanie w postaci izolacji z preizolowaną osłoną Arma-Chek Silver. Otuliny te posiadają przewodność cieplną na poziomie λ≤0,036 W(m*K), co zapewnia wysoki stopień izolacyjności nawet w najbardziej wymagających warunkach, a ponadto lepiej chronią przed kondensacją w porównaniu do tradycyjnych technologii. Produkt charakteryzuje się bowiem budową warstwową gwarantującą ochronę przed promieniowaniem UV oraz korozją galwaniczną. Podwójna warstwa folii aluminiowej pokrytej specjalną powłoką zabezpiecza przed działaniem promieni słonecznych, a wewnętrzna strona warstwy ochronnej powleczona warstwą PVC chroni przed niszczeniem instalacji wywołanym chemicznym oddziaływaniem środowiska. Poza standardowymi arkuszami, łatwymi w dopasowaniu nawet do sporych rozmiarów rur, jak i szeroką gamą otulin, w ramach systemu Arma-Chek Silver dostępne są również gotowe elementy prefabrykowane w postaci kolanek oraz trójników. Dzięki temu można sprawnie i szybko dopasować izolację nawet do wysoce skomplikowanych instalacji. Arma-Chek Silver przeznaczony jest do instalacji zewnętrznych oraz wewnętrznych, wykorzystywanych w chłodnictwie przemysłowym i użytkowym, a także w instalacjach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak również w ogrzewnictwie i technice sanitarnej. Dedykowany jest także do instalacji przemysłowych, spożywczych, farmaceutycznych oraz chemicznych. Estetyka powłoki zewnętrznej sprawia, że z powodzeniem może być stosowany zarówno na zewnątrz obiektów, jak i we wnętrzach.

Arma-Chek D – izolacja elastyczna niezależnie od środowiska

Arma-Chek D to czarna mata tkana z włókna szklanego ochraniająca materiał izolacyjny z syntetycznego kauczuku Armaflex i mocowana do niego fabrycznie. Całość stanowi system izolacji w formie gotowych otulin i płyt, uzupełniony o osłonę i samoprzylepną taśmę. Osłonę Arma-Chek D można również montować na istniejącej, zaizolowanej już Armaflexem instalacji. Produkt firmy Armacell zapewnia odporność na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UV. Wraz z wyjątkowo odporną na dyfuzję pary wodnej izolacją zmniejszone jest ryzyko wystąpienia korozji instalacji, która może zachodzić pod warstwą izolacji. Jednocześnie Arma-Chek D pozostaje elastyczny w zmiennym środowisku, a na jego powierzchni nie tworzą się plamy. Materiał jest lekki, a jego właściwości techniczne umożliwiają szybki i łatwy montaż bez stosowania specjalnych narzędzi. Kombinacja wysokiej jakości elastycznej izolacji oraz wytrzymałej powłoki ochronnej doskonale sprawdza się w trudnych warunkach, dlatego z powodzeniem może być stosowana jako izolacja instalacji wymagających szczególnej ochrony mechanicznej (instalacje przemysłowe, naftowe, petrochemiczne, grzewcze, klimatyzacyjne), zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Arma-Chek R – niemetaliczna powłoka chroniąca przed korozją

Arma-Chek R firmy Armacell to profesjonalny system ochronny o dużej wytrzymałości i trwałości. Ta wydajna, niemetaliczna powłoka została stworzona z myślą o zastosowaniach morskich, przybrzeżnych oraz przemysłowych. Jest to elastyczna, czarna lub szara osłona z niespienionego kauczuku syntetycznego o grubości 1 i 2 mm, montowana bezpośrednio na izolacji Armaflex i stanowiąca dla niej dodatkową ochronę. Arma-Chek R zabezpiecza powierzchnię Armaflexu przed uszkodzeniami mechanicznymi, warunkami atmosferycznymi oraz promieniowaniem UV. Dzięki temu, że jest wykonany z materiału syntetycznego, zmniejsza ryzyko wystąpienia korozji galwanicznej na instalacji. Stosowanie systemu Arma-Chek R gwarantuje wieloletnią ochronę instalacji nawet w bardzo trudnych warunkach. Rozwiązanie szczególnie zalecane jest w instalacjach przemysłowych, w zastosowaniach morskich i przybrzeżnych oraz wszędzie tam, gdzie należy do minimum ograniczyć ryzyko wystąpienia korozji pod warstwą izolacji.

 

www.armacell.pl

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Nietypowe rozwiązania we wkładach stalowych Biuro prasowe
2020-06-30 | 11:30

Nietypowe rozwiązania we wkładach stalowych

Warunki klimatyczne panujące w krajach północnych sprawiają, iż skandynawskie technologie grzewcze uchodzą za jedne z najlepszych na świecie. Charakteryzuje je nie tylko
Dom Postępy na placu budowy inwestycji Piątkowska 103
2020-06-29 | 11:42

Postępy na placu budowy inwestycji Piątkowska 103

Prace budowlane przy Piątkowskiej 103 w Poznaniu nabierają tempa. Z dnia na dzień zaobserwować można ich kolejne efekty. Obecnie intensywne działania dotyczą szczególnie hali
Dom Osiedla dla małych mieszkańców
2020-06-29 | 11:33

Osiedla dla małych mieszkańców

Wybór idealnego mieszkania dla siebie i swoich najbliższych to jeden z celów jakie stawiają przed sobą wszyscy, spełniający swoje marzenia o szczęśliwej rodzinie. Dla dzieci,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

W czasie pandemii liczba ataków DDoS wzrosła o ponad 500 proc. Cyberprzestępcy wzięli na celownik zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy [DEPESZA]

Pandemia koronawirusa zwiększyła aktywność cyberprzestępców. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zanotowali nie tylko wzmożoną aktywność przestępców wymierzoną w użytkowników świadczących pracę zdalną, na celowniku znalazła się także infrastruktura sieciowa dużych i małych firm. Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów Nexusguard Research wynika, że w pierwszym kwartale liczba ataków DDoS wzrosła o  278 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym i aż o 542 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2019 roku.

Robotyka i SI

Ekspert rynku: Polacy powinni skupić się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla dronów, a nie samych maszyn

Drony sprawdzają infrastrukturę, badają place budowy, pomagają ratownikom, monitorują populacje dzikiej przyrody i analizują parkingi. Od szybkich dostaw w godzinach szczytu do skanowania nieosiągalnej bazy wojskowej – okazują się niezwykle przydatne w miejscach, do których człowiek nie może dotrzeć. Do tego potrzebują jednak coraz bardziej zaawansowanych technologii.  – Drony to nie lotnictwo, drony to Przemysł 4.0, informatyka. I w tym kierunku powinna pójść Polska – przekonuje Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.