Komunikaty PR

Wsparcie dla alergików dzięki najnowszym technologiom marki Dyson

2017-07-05  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Alicja Zaborska
PR Hub Sp z o.o.

Długa 16
00-238 Warszawa
alicja.zaborska|prhub.eu| |alicja.zaborska|prhub.eu
+ 48 533 337 960
https://prhub.eu/

Według Światowej Organizacji Alergologicznej, “częstotliwość występowania chorób alergicznych dramatycznie zwiększa się na całym świecie, zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się”.

W kurzu, który zalega we wnętrzu naszych domów znajdują sie setki tysiecy niewidocznych dla oka alergenów. Do typowych objawów występujących w najczęstszych chorobach alergicznych zaliczamy: katar, łzawienie oczu oraz duszności.

Do głównych źródeł alergii należą:

Pyłki: większość pyłków i innych alergenów wewnątrz domu znajduje się na podłodze i pod meblami. Charakterystyczną cechą schorzeń alergicznych wywołanych przez te alergeny jest sezonowość występowania objawów – najwyższy ich poziom występuje wiosną i latem.

Naskórek/sierść:: koty, psy i inne zwierzęta domowe rozprzestrzeniają ten mikroskopijny materiał wokół domu. Częsta zdarza się tak, że zwierze uczula kilkoma alergenami naraz!

Kurz: analiza składu kurzu wskazuje, że zawiera on prawie wszystkie zawarte w domu alergeny. Znajduje sie w nim naskórek ludzi i zwierząt, ich włosy i sierść, roztocza, pierze, bakterie, pleśń, resztki pokarmów i wiele innych alergenów.

Roztocza: te mikroskopijne zwierzęta przenoszą produkty przemiany materii, które mogą wywoływać astmę i reakcje alergiczne. A ponieważ są tak małe i lekkie, mogą łatwo krążyć w powietrzu, zwiększając szansę ich wdychania. Roztocza najcześciej zagnieżdżają się w materacach, miękkich meblach, dywanach i zasłonach.

Lotne związki organiczne: Produkty do czyszczenia gospodarstw domowych oraz niektóre domowe odświeżacze powietrza mogą zawierać lotne związki organiczne, które z łatwością przechodzą w postać pary lub gazu.

Pleśń: Zarodniki pleśni koncetruja się w wilgotnych miejsach, więc osoby uczulone mogą wykazywać objawy uczulenia przez cały rok. Szczególne ich nasilenie pojawia się w miesiącach jesiennych, ze względu na wysoką wilgotnośc powietrza.

 

Naukowcy wraz z inzynierami Dyson, od 2001 roku pracuja nad różnorodnymi technologiami mającymi usuwać czynniki drażniące. Liczne badania doprowadziły do najważniejszego wniosku: najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z alergenami – kurzem, roztoczami, pyłkami, jest ich całkowita eliminacja.

Urządzenia Dysona są zaprojektowane do przechwytywania alergenów, by kontrolować środowisko domowe. Nasi naukowcy i inżynierowie od ponad 15 lat badają sposoby na pokonanie alergenów. Kurz, pyłki, zanieczyszczenia i inne mikroskopijne cząsteczki nie mają szans dzięki naszym nawilżaczom powietrza i odkurzaczom. " – James Dyson.

Nawilżanie powietrza

Każdego dnia wykonujemy średnio 22 000 oddechów. Wdychanie suchego powietrza może powodować nasilenie alergii i zwiększone ryzyko zakażenia wirusami. Pomimo przynoszenia pewnych korzyści, istniejące nawilżacze mogą być niehigieniczne. Nie uzdatniają wody, przez co pozwalają na przedostanie się bakterii ze zbiornika prosto do otoczenia. W dodatku, wiele z nich nie rozprowadza nawilżonego powietrza w pomieszczeniu równomiernie.

Nawilżacz Dyson AM10 dzięki wykorzystaniu autorskiej, opatentowanej technologii Ultraviolet light zabija 99,9% bakterii, zanim nawilżająca mgiełka zostanie uwolniona do pomieszczenia. Technologia Air Multiplier pozwala urządzeniu na spokojny przepływ higienicznego, nawilżonego powietrza przez całe pomieszczenie.

Dzięki Intelligent Climate Control nawilżacz Dyson jest w stanie mierzyć zarówno temperaturę, jak i stopień wilgotności powietrza. Jedno naciśnięcie pilota, a urządzenie równomiernie i w sposób higieniczny nawilży suche powietrze w pomieszczeniu

Odkurzanie

Kurz jest jednym z głównych czynników wywołujących alergię. Zrogowaciały naskórek, roztocza, pyłki, grzyby, włókna, bakterie, cząsteczki żywności, substancje roślinne, owady i chemikalia – każdy z tych mikroelementów znajduje się w domowym kurzu. Niektóre z nich są aż 200 mniejsze niż średnica ludzkiego włosa.

Bezprzewodowy odkurzacz Dyson V8 Absolute służy nie tylko do odkurzania podłóg. Można go szybko zamienić w odkurzacz ręczny, dzięki czemu sprzątniemy nim dosłownie wszystko od podłogi aż po sufit.

Cyfrowy silnik bezprzewodowego odkurzacza Dyson V8 pomimo kompaktowej budowy osiąga prędkość 110 000 obrotów na minutę. W rezultacie to ważące zaledwie 2,6 kg urządzenie zapewnia niezwykle wysoką i stałą siłę ssania.

Specjalne filtry HEPA wychwytują 99.97% alergenów i zapewniają wydmuch czystego powietrza. Dodatkowo, bezprzewodowe odkurzacze Dyson V8 posiadają innowacyjny mechanizm opróżniania zbiornika. Podczas jego opróżniania specjalna gumowa uszczelka usuwa zabrudzenia, które przywarły do powierzchni kołnierza. Dzięki temu pozbywamy się ich jednym ruchem bez konieczności usuwania ich własnoręcznie.

Odkurzacz Dyson Cinetic Big Ball™ to jedyny odkurzacz, który nie wymaga żadnej konserwacji i nie traci siły ssania. Zapewnia maksymalną siłę ssania podczas czyszczenia dywanów i podług.

Końcówki 36 cyklonów Dyson Cinetic™ odseparowują mikroskopijny kurz, którzy może zapychać inne odkurzacze. Odkurzacze z technologią Dyson Cinetic™ nie tracą siły ssania oraz wychwytują kurz, brud i mikroskopijne cząsteczki rzędu 0,3 mikrona. Odseparowywanie kurzu jest tak efektywne, że nie trzeba myć ani wymieniać żadnych filtrów.

Odkurzacze Dyson wyposażone są w szereg narzędzi do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Każdy z nich jest specjalnie zaprojektowany, by usunąć kurz, brud i alergeny z trudno dostępnych miejsc.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Smakuj jakości w każdym wypieku – Panasonic prezentuje serię wypiekacz do chleba Biuro prasowe
2021-04-09 | 12:50

Smakuj jakości w każdym wypieku – Panasonic prezentuje serię wypiekacz do chleba

Panasonic, jeden z liderów rynku małych urządzeń kuchennych, zaprezentował nową, innowacyjną linię wypiekaczy do chleba, które zapewnią doskonały smak i jakość każdego
AGD i RTV Na co zwrócić uwagę planując zakup lodówki
2021-03-31 | 13:00

Na co zwrócić uwagę planując zakup lodówki

Wygoda użytkowania i energooszczędność Planując zakup lodówki sprawdzamy przede wszystkim jak będzie ona pasować do naszej kuchni. Jakie powinna mieć wymiary, jaki kolor i design
AGD i RTV 5 rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując suszarkę automatyczną
2021-03-24 | 12:00

5 rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując suszarkę automatyczną

Brak konieczności rozwieszania ubrań, odzyskanie przestrzeni w domu, łatwiejsze prasowanie to tylko niektóre zalety posiadania suszarki automatycznej. Wybierając suszarkę warto

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse i bankowość

Pandemia i unijne prawo zrewolucjonizowały polską bankowość. W polskich bankach pojawia się coraz więcej nowych technologii

Pandemia stała się katalizatorem zmian w bankowości. Przyspieszyła procesy wykorzystywania nowych technologii zapoczątkowane już wcześniej, zwiększając ich świadomość w coraz szerszej grupie użytkowników. Zmiany przyspieszyło też wejście w życie dyrektywy PSD2 – to dzięki niej poprzez jedno konto można mieć wgląd we wszystkie prowadzone rachunki. Dodatkowo coraz łatwiej jest założyć konto zdalnie. Pomagają w tym narzędzia, które pozwalają na cyfrowe potwierdzenie tożsamości.

Medycyna

Płuca do przeszczepu dzięki innowacyjnemu urządzeniu mogą być utrzymane przez pół doby w warunkach fizjologicznych. Taka procedura medyczna bywa ostatnim ratunkiem po ciężkim przebiegu COVID-19

Dzięki urządzeniu OCS Lung płuca pobrane od dawcy można przechowywać do 12 godzin w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują w ciele żyjącego człowieka. Standardowo narząd poza organizmem może wytrzymać w warunkach hipotermii maksymalnie do czterech godzin. Przeszczep jest jedyną drogą ratunku dla pacjentów, którzy w wyniku choroby COVID-19 doznali nieodwracalnego uszkodzenia płuc. W szpitalu w Zabrzu udało się w ten sposób ocalić życie sześciu osób.