Komunikaty PR

Premiera iRobot Roomba i7+ w Polsce

2019-02-12  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Krzysztof Malcher
Rumour PR

Sueska 12
02-761 Warszawa
krzysztof.malcher|rumour.pl| |krzysztof.malcher|rumour.pl
+48 661 739 900
www.rumour.pl
Do pobrania Roombai7+ ( 0.53 MB )

iRobot Roomba i7+ wkracza na polski rynek z inteligencją i automatyzacją na wyższym poziomie. Dzięki zastosowaniu technologii Imprint Smart Mapping robot ten jest w stanie zapamiętać wiele planów kondygnacji wraz z nazwami poszczególnych pomieszczeń. Pozwala to na jeszcze lepsze dopasowanie harmonogramu sprzątania lub wysłanie robota do pracy w konkretnym pomieszczeniu komendą głosową[1] lub z poziomu aplikacji iRobot HOME. Co więcej iRobot Roomba i7+ samodzielnie opróżnia swój zbiornik na zanieczyszczenia po zakończonym cyklu pracy lub gdy ten zapełni się podczas jego trwania. Jest to możliwe dzięki nowej stacji dokującej Clean Base. 

„Zdolność uczenia się, reagowania i zapamiętywania rozkładu pomieszczeń w połączeniu ze zdolnością automatycznego opróżnienia zbiornika sprawiają, że iRobot Roomba i7+ jest najbardziej zaawansowanym robotem odkurzającym, jaki kiedykolwiek powstał,” powiedział Colin Angle, założyciel i Prezes Zarządu iRobot. „Ten robot jest urzeczywistnieniem wizji, która prawie 20 lat temu przyświecała nam od początku naszej podróży w świecie robotów odkurzających.”

Zna rozkład domu i rozumie komendy

iRobot Roomba i7+ wprowadza świat robotów odkurzających w nową erę. Technologia Imprint Smart Mapping sprawia, że robot uczy się planu mieszkania oraz nazw pomieszczeń. Zapewnia to użytkownikowi m.in. lepszą kontrolę nad tym, które miejsca w określonym czasie mają być sprzątane. Robot uczy się każdego pomieszczenia i jest w stanie zapamiętać do 10 planów kondygnacji, więc można go efektywnie używać na wielu poziomach budynku, a nawet w różnych domach. Z kolei opatentowany system iAdapt 3.0 nawiguje pracą iRobota Roomba serii i7 w oparciu o technologię vSLAM, aby efektywnie poruszał się i wiedział gdzie już był, a które obszary wymagają jeszcze posprzątania. Dodatkowo rozwiązanie to zapewnia bieżące adaptowanie się do zmiennych warunków otoczenia, aby robot znajdował optymalną ścieżkę i rejestrował obszary, które mogą być posprzątane (np. gdy odsuniemy fotel).

Roboty odkurzające Roomba i7 współpracują z asystentami głosowymi i są jedynymi robotami odkurzającymi, które można głosowo wysłać do odkurzenia konkretnego pomieszczenia. Gdy przykładowo powiemy „Ok Google, posprzątaj pokój dzienny”, Roomba i7 samodzielnie wyruszy w drogę do danego pomieszczenia, aby je posprzątać. Po skończonej pracy robot wróci do stacji dokującej, aby naładować akumulator, a w przypadku modelu ze stacją Clean Base również samodzielnie opróżnić zbiornik robota.

Zadba o siebie

iRobot Roomba i7+ wprowadza wygodę użytkowania na zupełnie nowy poziom. Dzięki jedynej w swoim rodzaju stacji dokującej Clean Base zebrane przez robota zabrudzenia są automatycznie gromadzone w szczelnym worku. Kiedy instalowany w stacji Clean Base worek zapełni się aplikacja iRobot HOME wyświetli na ekranie urządzenia mobilnego odpowiedni komunikat. Wymienny worek jest prosty w obsłudze i jest w stanie pomieścić zawartość około 30 zbiorników robota.

„iRobot oddaje w ręce użytkowników funkcję automatycznego opróżnienia zbiornika robota po każdym cyklu sprzątania,” powiedział Jean-Jacues Blanc,” Dyrektor Generalny iRobot w regionie EMEA. „podnosi to wygodę użytkowania, poprzez eliminację kontaktu z zabrudzeniami podczas samodzielnego opróżniania zbiornika robota. To rozwiązanie wraz ze zdolnością zapamiętania planu mieszkania, możliwością wysłania robota do odkurzania konkretnego pomieszczania sprawia, że iRobot Roomba i7+ wyzwala użytkownika z każdego aspektu odkurzania podłóg – od początku do końca – na długie tygodnie.”

Efektywność i inteligencja odkurzania

Cechą wyróżniającą roboty Roomba jest zastosowanie w głowicy czyszczącej dwóch szczotek. Ich współpraca sprawia, że są w stanie efektywnie wyczyścić wszystkie rodzaje podłóg. Podobnie jak inne modele firmy, również modele Roomba serii i7 posiadają ruchomą głowicę czyszczącą, która dostosowuje swoją wysokość do podłoża. Pierwsza ze szczotek odpowiada za rozbijanie i rozluźnienie zabrudzeń, a druga poruszając się w przeciwnym kierunku ma za zadanie podniesienie i wciągnięcie zabrudzeń z pomocą siły ssącej. Zastosowanie w robotach Roomba serii i7 elastyczniej, gumowej powłoki szczotek sprawia, że  lepiej przylegają one do podłoża i efektywniej zbierają wszelkiego rodzaju zaburzenia.

Niski profil robotów Roomba i7 pozwala im na czyszczenie przestrzeni pod meblami, a wykorzystanie filtra o wysokiej wydajności na wyłapanie 99 procent pyłków, cząstek pleśni, roztoczy kurzu i alergenów.

Opatentowana przez iRobot technologia Dirt Detect sprawia, że roboty Roomba serii i7 stale poszukują obszarów wymagających większej uwagi. Ich czujniki stale monitorują ilość zbieranych zabrudzeń, aby wykryć obszary, na których znajduje się ich więcej. Tak więc np. piasek zgromadzony przy wejściu do domu nie ukryje się przed robotem. Po skończonym cyklu pracy Roomba serii i7 w aplikacji iRobot HOME udostępni raport Clean Map, który pokaże obszar, na którym pracował robot oraz miejsca aktywacji systemu Dirt Detect.[2]

Roboty odkurzające Roomba serii i7 dostępne są w sugerowanych cenach katalogowych:

·         iRobot Roomba i7 – 4.199 zł

·         iRobot Roomba i7+ (ze stacją Clean Base) – 5.399 zł

Stacja Clean Base będzie niebawem dostępna jako osobne akcesorium do modelu Roomba i7.

 


[1] Gdy robot jest sparowany z asystentem głosowym Alexa lub Google Assistant

[2] Raporty Clean Map dostępne są wyłącznie w przypadku modeli Roomba serii 900 oraz i7

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Nowe wyzwania w walce o zdrowe powietrze Biuro prasowe
2020-05-05 | 01:00

Nowe wyzwania w walce o zdrowe powietrze

Na jakość powietrza wpływ ma wiele czynników. I tak przykładowo zakończenie sezonu smogowego nie jest kresem dla występowania w powietrzu szkodliwych substancji. Przecież wiosna to
AGD i RTV Pakowanie próżniowe pozwala robić zakupy rzadziej?
2020-05-05 | 01:00

Pakowanie próżniowe pozwala robić zakupy rzadziej?

W obecnych czasach szczególne znaczenie zyskuje odpowiednie przechowywanie żywności. Zakupy staramy się robić raz w tygodniu i nie chcemy, aby poszczególne produkty uległy
AGD i RTV Nowość - najcichszy odkurzacz marki Electrolux - PURE D8.2 SILENCE
2020-04-23 | 15:00

Nowość - najcichszy odkurzacz marki Electrolux - PURE D8.2 SILENCE

Electrolux od lat zwraca uwagę na potrzeby swoich konsumentów. Już w 2003 r. na rynek trafiła pierwsza generacja cichych odkurzaczy. Od tej pory firma rozwija pozycję lidera

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

W czasie pandemii liczba ataków DDoS wzrosła o ponad 500 proc. Cyberprzestępcy wzięli na celownik zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy [DEPESZA]

Pandemia koronawirusa zwiększyła aktywność cyberprzestępców. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zanotowali nie tylko wzmożoną aktywność przestępców wymierzoną w użytkowników świadczących pracę zdalną, na celowniku znalazła się także infrastruktura sieciowa dużych i małych firm. Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów Nexusguard Research wynika, że w pierwszym kwartale liczba ataków DDoS wzrosła o  278 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym i aż o 542 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2019 roku.

Robotyka i SI

Ekspert rynku: Polacy powinni skupić się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla dronów, a nie samych maszyn

Drony sprawdzają infrastrukturę, badają place budowy, pomagają ratownikom, monitorują populacje dzikiej przyrody i analizują parkingi. Od szybkich dostaw w godzinach szczytu do skanowania nieosiągalnej bazy wojskowej – okazują się niezwykle przydatne w miejscach, do których człowiek nie może dotrzeć. Do tego potrzebują jednak coraz bardziej zaawansowanych technologii.  – Drony to nie lotnictwo, drony to Przemysł 4.0, informatyka. I w tym kierunku powinna pójść Polska – przekonuje Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.