Komunikaty PR

Nowy pomocnik w domu iRobot

2017-11-13  |  15:00

iRobot Corporation stale rozwija swoje produkty, jak i powiązane z nimi usługi. Dzięki możliwości połączenia z domową siecią Wi-Fi roboty odkurzające mogą bez zaangażowania użytkownika dokonywać aktualizacji swojego oprogramowania, by stawać się jeszcze bardziej efektywne. Nie byłoby to możliwe bez aplikacji na urządzanie mobilne – iRobot HOME – która zyskała kolejne rozwiązania. Zmiany, które przeszła w ostatnim czasie sprawiły, że stała się ona jeszcze bardziej intuicyjna i przyjazna, a roboty odkurzające zyskały nowe możliwości.

 

Sympatyczny gość w smartfonie

W ostatnim czasie aplikacja iRobot HOME została m.in. urozmaicona o asystenta instalacji początkowej. Mały, sympatyczny, animowany robocik pokazuje użytkownikom m.in. jak wybrać odpowiednie miejsce do instalacji stacji dokującej, jak odpowiednio przeprowadzić połączenie robota z siecią domową, jak również informuje o kolejnych etapach instalacji.

Dzięki zmianom w aplikacji iRobot HOME połączenie robota z siecią bezprzewodową jest jeszcze prostsze i mniej czasochłonne.

Nowe funkcje i ustawienia dla robotów odkurzających

Aktualizacje aplikacji to oczywiście nie tylko poprawa wizualna. Wśród dodanych ostatnio rozwiązań znajdziemy np. nowe ustawienie trybu podwójnego przebiegu sprzątania dla robotów Roomba serii 900. Dodatkowy tryb automatyczny sprawia, że te jeżdżące wzdłuż równoległych linii roboty samodzielnie podejmą decyzje o kolejnych przejazdach w oparciu o posiadane dane – wielkość pomieszczenia, posiadana energia itp. Rozwiązanie to optymalizuje efektywność pracy robota.

W przypadku, gdy użytkownik wie, że nie będzie chciał korzystać z pracy robota przez dłuższy czas np. podczas nieobecności, może skorzystać z dedykowanego ustawienia. Jest nim tryb gotowości z obniżonym poborem  energii. Ustawienie minimalizuje zużycie energii (m.in. poprzez wstrzymanie połączenia z siecią bezprzewodową czy tygodniowego harmonogramu sprzątania) oraz pozwala na utrzymanie układu zasilania robota w odpowiedniej kondycji.

W aplikacji dostępne są również raporty Clean Map. Pokazują one mapy pokrycia powierzchni oraz miejsca aktywacji systemu wykrywania obszarów silniej zabrudzonych w  każdym zakończonym cyklu sprzątania. Ostatnio użytkownicy zyskali możliwość ich aktywacji (oraz dezaktywacji) jednym dotknięciem ekranu.

iRobot HOME

Stworzona przez iRobot aplikacja na urządzenia mobilne daje użytkownikowi szerokie spektrum rozwiązań, które sprawiają, że obsługa robota jest jeszcze prostsza. Poza możliwością dokonania odpowiednich ustawień jak tryb odświeżania dywanów (Carpet Boost w modelu Roomba 980) czy wspominanego ustawienia harmonogramu pracy na 7 dni, iRobot HOME znacząco ułatwia korzystanie z robota. Program posiada wbudowaną instrukcję obsługi, w oparciu o zbierane dane poinformuje o konieczności wyczyszczania danego mechanizmu – np. zbiornika na zabrudzenia. Dodając do tego wspomniane raporty Clean Map oraz możliwość skontaktowania się z pomocą techniczną czy zakup części i akcesoriów bezpośrednio z poziomu aplikacji, staje się ona doskonałym uzupełnieniem robota odkurzającego w walce z zabrudzeniami. Warto również wspomnieć, że z poziomu iRobot HOME można obsługiwać robota mopującego iRobot Braava jet, który dzięki specjalnym nakładkom usunie zabrudzenia z podłóg twardych. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Nowe wyzwania w walce o zdrowe powietrze Biuro prasowe
2020-05-05 | 01:00

Nowe wyzwania w walce o zdrowe powietrze

Na jakość powietrza wpływ ma wiele czynników. I tak przykładowo zakończenie sezonu smogowego nie jest kresem dla występowania w powietrzu szkodliwych substancji. Przecież wiosna to
AGD i RTV Pakowanie próżniowe pozwala robić zakupy rzadziej?
2020-05-05 | 01:00

Pakowanie próżniowe pozwala robić zakupy rzadziej?

W obecnych czasach szczególne znaczenie zyskuje odpowiednie przechowywanie żywności. Zakupy staramy się robić raz w tygodniu i nie chcemy, aby poszczególne produkty uległy
AGD i RTV Nowość - najcichszy odkurzacz marki Electrolux - PURE D8.2 SILENCE
2020-04-23 | 15:00

Nowość - najcichszy odkurzacz marki Electrolux - PURE D8.2 SILENCE

Electrolux od lat zwraca uwagę na potrzeby swoich konsumentów. Już w 2003 r. na rynek trafiła pierwsza generacja cichych odkurzaczy. Od tej pory firma rozwija pozycję lidera

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

W czasie pandemii liczba ataków DDoS wzrosła o ponad 500 proc. Cyberprzestępcy wzięli na celownik zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy [DEPESZA]

Pandemia koronawirusa zwiększyła aktywność cyberprzestępców. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zanotowali nie tylko wzmożoną aktywność przestępców wymierzoną w użytkowników świadczących pracę zdalną, na celowniku znalazła się także infrastruktura sieciowa dużych i małych firm. Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów Nexusguard Research wynika, że w pierwszym kwartale liczba ataków DDoS wzrosła o  278 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym i aż o 542 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2019 roku.

Robotyka i SI

Ekspert rynku: Polacy powinni skupić się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla dronów, a nie samych maszyn

Drony sprawdzają infrastrukturę, badają place budowy, pomagają ratownikom, monitorują populacje dzikiej przyrody i analizują parkingi. Od szybkich dostaw w godzinach szczytu do skanowania nieosiągalnej bazy wojskowej – okazują się niezwykle przydatne w miejscach, do których człowiek nie może dotrzeć. Do tego potrzebują jednak coraz bardziej zaawansowanych technologii.  – Drony to nie lotnictwo, drony to Przemysł 4.0, informatyka. I w tym kierunku powinna pójść Polska – przekonuje Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.