Komunikaty PR

iRobot Roomba e5 – efektywność oznaczona na nowo

2018-09-17  |  11:00

iRobot, lider w dziedzinie tworzenia robotów domowych, informuje o przemierzę robota odurzającego Roomba e5. Ten wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej autonomiczny robot odkurzający posiada szereg innowacyjnych technologii, które pomogą w codziennym utrzymaniu czystości w domu.

 

Kluczowe cechy robota odkurzającego Roomba e5:

  • 5-krotnie zwiększona siła ssania[1], aby zwiększyć efektywność pracy oraz wysoce efektywny filtr, który zamknie w szczelnym zbiorniku robota zabrudzenia, sierść jak również niewidzialny ludzkim okiem brud.
  • Zaawansowany, 3-stopniowy system sprzątania. Zastosowano w nim dwie szczotki z bieżnikowaną, gumową powłoką, które efektywniej podnoszą zabrudzenia
    z wszelkiego rodzaju podłóg.
  • Wirująca szczotka boczna. Została zaprojektowana tak, aby efektywnie wymiatać zabrudzenia z przestrzeni przy krawędziach i w rogach pomieszczeń oraz na ścieżce poruszania się robota.
  • Zestaw inteligentnych czujników. W oparciu o zbierane przez nie dane, robot podejmuje ponad 60 decyzji na sekundę, aby inteligentnie i efektywnie nawigować w warunkach domowych, nawet pod meblami.
  • Czujniki systemu Dirt Detect. Informują one robota Roomba e5 o występowaniu szczególnie zabrudzonych przestrzeni np. tych przy wejściu do domu, aby robot poświęcił im więcej uwagi i dokładnie je czyścił.
  • Zmywalny pojemnik na zabrudzenia. Pozwala na umycie pod bieżącą wodą zbiornika z wszelkich zabrudzeń, które się w nim osadziły.
  • Robot odkurzający Roomba e5 samodzielnie zadokuje w swojej stacji po każdym cyklu sprzątania, aby naładować akumulator i pozostać gotowym do pomocy.

 

Roomba e5 została zoptymalizowana pod względem zbierania zabrudzeń, aby pomóc w utrzymaniu czystości podłóg każdego dnia. Jak każdy model w gamie Roomba, również najnowsze dziecko marki pracuje w oparciu o opatentowany, 3-stopniowy system sprzątania. W przypadku modelu Roomba e5 specjalnie zaprojektowana wirująca szczotka boczna stale zagarnia w kierunku głowicy czyszczącej zabrudzenia, również te zgromadzone wzdłuż krawędzi i w rogach. Osadzone na ruchomej głowicy dwie przeciwbieżnie obracające się szczotki z bieżnikowaną, gumową powłoką podnoszą brud, aby wraz z pomocą systemu ssania o 5-krotnie większej mocy[2] zamknąć je w szczelnym zbiorniku robota. Ten ostatni został wyposażony w wysoce efektywny filtr i zyskał możliwość dokładnego wyczyszczenia pod bieżącą wodą. Znakiem rozpoznawczym robotów odkurzających Roomba jest ich zaawansowana nawigacja oraz szereg systemów optymalizujących ich pracę. Dzięki nim roboty te dokładnie pokrywają sprzątaną powierzchnię, a np. systemem wykrywania obszarów silnie zabrudzonych (Dirt Detect) dba o to, aby Roomba poświęciła więcej uwagi przestrzeniom, które tego wymagają. Po zakończonej pracy Roomba samodzielnie zadokuje w swojej stacji, aby naładować akumulator i pozostać gotową do pracy.

Dodatkowo Roomba e5 wykorzystuje moduł łączności bezprzewodowej. Dzięki temu za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne (iRobot HOME) możemy np. nadać harmonogram pracy na każdy dzień tygodnia, a samo oprogramowanie robota będzie na bieżąco i bez ingerencji użytkownika aktualizowane i optymalizowane.

Dzięki przeszło 25-letniemu doświadczeniu w konstruowaniu i ulepszaniu robotów domowych (odkurzających czy mopujących) iRobot posiada efektywne urządzenia na każdą kieszeń.

Robot odkurzający Roomba e5 będzie dostępny w sugerowanej cenie katalogowej 2 499 zł.

 


[1] W porównaniu do robotów Roomba serii 600 z systemem AeroVac™

[2] W porównaniu do robotów Roomba serii 600 z systemem AeroVac™

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Samsung zaprasza na finał MasterChef Junior Biuro prasowe
2021-05-06 | 01:00

Samsung zaprasza na finał MasterChef Junior

Szósta edycja zmagań młodych i zdolnych kucharzy dobiega końca. Już 9 maja stacja TVN wyemituje finałowy, 10. odcinek programu MasterChef Junior, w którym wyłoniony zostanie
AGD i RTV Badanie Samsung: Polacy otwarci na inteligentne technologie w pralkach
2021-04-29 | 12:00

Badanie Samsung: Polacy otwarci na inteligentne technologie w pralkach

Pralki uczące się nawyków, adaptujące się do sytuacji oraz doradzające użytkownikowi w codziennym praniu są przez Polaków zarówno pożądane jak i postrzegane jako
AGD i RTV Nowa linia Samsung AI Control: czego możesz oczekiwać od inteligentnej pralki?
2021-04-29 | 01:00

Nowa linia Samsung AI Control: czego możesz oczekiwać od inteligentnej pralki?

Co mogą nam dzisiaj zaoferować inteligentne pralki? Urządzenia z nowej linii Samsung AI Control zapewniają nie tylko doskonałe efekty prania, ale także optymalne zużycie wody i

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Robotyka i SI

Firma

Nowe technologie zmieniają marketing. Innowacyjne narzędzia pozwalają wykorzystać w czasie rzeczywistym m.in. zmiany pogody czy stan powietrza

Polski rynek e-commerce w 2020 roku wart był 70 mld zł. Po wielu latach wzrostu w tempie kilkunastu procent rocznie okres pandemii COVID-19 przyniósł niemal trzykrotne przyspieszenie, do 43 proc. r/r. Dla firm pandemia oznaczała konieczność szybkiego cyfrowego rozwoju, który jednak nie zawsze przekładał się na sprzedaż. Konieczne jest szybkie reagowanie na wydarzenia, czyli marketing w czasie rzeczywistym. Zmiany pogody, wahania na rynku finansowym, a nawet wydarzenia sportowe wpływają na zachowania konsumentów. Opracowane przez Polaków narzędzie pozwala marketerom nie tylko na gromadzenie najistotniejszych danych z otoczenia, lecz także na ich wykorzystanie w real-time marketingu.