Komunikaty PR

iRobot rewolucjonizuje komunikację z robotami w Polsce

2018-03-07  |  09:30
Biuro prasowe
Do pobrania Pliki ( 0 MB )

wyposażenie robotów sprzątających w moduł łączności bezprzewodowej otworzyło przed inżynierami iRobot oraz użytkownikami wiele możliwości. Aplikacja iRobot HOME, która pozwala na sterowanie pracą robotów odkurzających Roomba oraz mopujących Braava jest stale rozwijana przez firmę. Dzięki najnowszej aktualizacji posiadające moduł łączności bezprzewodowej roboty Roomba stają się kompatybilne z systemami Amazon Alexa oraz IFTTT.  

iRobot HOME z asystentem głosowym Amazon Alexa oraz usługą IFTTT (If This Then That) już w Polsce

Od dziś powiesz iRobotowi Roomba co ma zrobić. Dzięki współpracy z asystentem komend głosowych Amazon Alexa™, użytkownicy mogą zainicjować, wstrzymać i zakończyć cykl pracy robota poprzez wypowiedzenie prostej komendy w języku angielskim. System Amazon Alexa™ jest kompatybilny ze wszystkimi modelami Roomba, które posiadają moduł łączności bezprzewodowej. Poniżej lista przykładowych komend:

“Alexa, ask Roomba to…

  • Give my cat a ride” (w domyśle “Rozpocznij sprzątanie”)
  • Disengage” (w domyśle “Zakończ sprzątanie”)
  • Phone home” (w domyśle “Wróć do stacji dokującej”)

W ramach ostatniej aktualizacji (również na terenie Polski) aplikacja zyskuje funkcjonalność IFTTT, a użytkownik otrzymuje jeszcze więcej możliwości w sferze automatyzacji pracy robotów odkurzających Roomba z modułem WiFi. IFTTT jest darmową platformą online, która pomaga użytkownikom szerzej wykorzystywać możliwości aplikacji i kompatybilnych z nią urządzeń. W przypadku iRobota pomaga użytkownikowi na jeszcze dalej idącą automatyzację pracy robota Roomba. W gronie 12 apletów IFTTT znalazły się m.in. automatyczne zakończenie cyklu, gdy wrócimy do domu lub jego rozpoczęcie, gdy wychodzimy, czy wstrzymanie pracy robota, gdy odbieramy połączeniu telefoniczne. Pełna lista komend dostępna jest w tym miejscu – https://ifttt.com/irobot. Komendy serwisu dostępne są w języku angielskim.

Aplikacja iRobot HOME

Stworzona przez iRobot aplikacja na urządzenia mobilne daje użytkownikowi szerokie spektrum wygodnych rozwiązań. Poza możliwością dokonania odpowiednich ustawień poszczególnych trybów (np. Carpet Boost w modelu Roomba 980) czy ustawienia harmonogramu pracy na 7 dni, iRobot HOME znacząco ułatwia korzystanie z robota. Program posiada wbudowaną instrukcję obsługi, która w oparciu o zbierane dane poinformuje m. in. o konieczności wyczyszczania danego mechanizmu. Dodając do tego raporty Clean Map oraz możliwość skontaktowania się z pomocą techniczną czy zakup części i akcesoriów bezpośrednio z poziomu aplikacji, staje się ona doskonałym uzupełnieniem robota odkurzającego w walce z zabrudzeniami. Dzięki stałemu podłączeniu do sieci bezprzewodowej oprogramowanie robotów odkurzających Roomba jest na bieżąco aktualizowane bez konieczności działania użytkownika.

Początek robotycznej drogi

Pomimo blisko 30-letniego doświadczenia na rynku robotyki przedstawiciele iRobot Corporation zdają sobie sprawę z faktu, że jesteśmy na początku rozwoju rynku robotyki konsumenckiej. Każda nowa technologia, aktualizacja oprogramowania przybliża nas do wizji przyszłości, którą Colin Angle – założyciel i CEO firmy określa w sposób następujący: „Jak widzisz role iRobot w inteligentnym domu? Inteligentny dom jest ideą, w której coraz więcej posiadanych przez nas domowych sprzętów jest połączonych w chmurze. I w ten sposób są kontrolowane bez naszej fizycznej ingerencji. Możemy mówić do asystenta głosowego nakazując wykonanie danej czynności. Obecnie mamy ekspresy do kawy, które mogą się uruchomić, mamy roboty, które samodzielnie się uruchomią, posprzątają, a potem podłączą się do ładowania. Tak więc, dom jest w stanie wykonać coraz więcej czynności, jeśli tylko wie, co powinno zostać zrobione. Kiedy Roomba porusza się po domu tworzy mapę tego, gdzie była. Z dodatkową technologią moglibyśmy zacząć rozumieć jakie to pomieszczenia, a nawet co się w nich znajduje. To kreuje informacje, które za uzyskaniem odpowiednich pozwoleń w zakresie prywatności oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, mogłoby stanowić znakomitą wartość dla właściciela domu, tak aby dom stał się bardziej inteligentny. Myślę, że z biegiem czasu roboty zaczną odgrywać centralną rolę w domu przyszłości, który samodzielnie dba o siebie i automatycznie reaguje na twoją obecność. Wszystko, aby zapewnić komfort, efektywność energetyczną oraz prostotę użytkowania.”

iRobot stale poszukuje nowych sposobów i możliwości, by wesprzeć swoich klientów w automatyzacji pracy robotów i zaspokoić ich codzienne potrzeby związane ze sprzątaniem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Laurastar - higieniczna czystość dzięki parze Biuro prasowe
2021-03-04 | 01:00

Laurastar - higieniczna czystość dzięki parze

Dzisiejsze czasy stawiają przed nami nowe wyzwania. Jednym z nich jest zapewnienie wyższego poziomu higieny zarówno własnej, jak również naszego otoczenia. Marka Laurastar
AGD i RTV Wiosenne porządki – odśwież swoje ubrania z suszarką Haier
2021-02-27 | 03:00

Wiosenne porządki – odśwież swoje ubrania z suszarką Haier

Profesjonalna pielęgnacja ubrań w twoim domu Wiosna to czas porządków nie tylko w twoim domu, ale również w szafie. Zmiana sezonu wymaga zmiany garderoby i nasze sukienki,
AGD i RTV Oczyszczacz powietrza Hoover chroni nas przed smogiem
2021-02-24 | 13:00

Oczyszczacz powietrza Hoover chroni nas przed smogiem

Co to jest smog? Smog to zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku wymieszania się mgły z dymem i spalinami. Niestety normy smogowe są w naszym kraju średnio dwukrotnie przekroczone. W

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Przyspiesza cyfryzacja polskiej służby zdrowia. Powstaje centralna baza wszystkich przypadków nowotworów

Już za niewiele ponad rok w miejsce działającego od lat 50. Krajowego Rejestru Nowotworów ma powstać elektroniczny rejestr pod nazwą e-KRN+. To doskonała informacja dla lekarzy onkologów i pacjentów chorych na nowotwory. Dzięki cyfryzacji zbieranych od kilkudziesięciu lat informacji na temat przypadków chorób onkologicznych nowa platforma ułatwi kreowanie polityki onkologicznej w Polsce. Rejestr pozwoli na publiczny dostęp do danych pacjenta na poziomie centralnym, ale dane osobowe będą zanonimizowane. Eksperci i lekarze będą mieli łatwiejszy dostęp do danych w celu analizy profilaktyki leczenia, jak również epidemiologii.

Kosmos i lotnictwo

W 2025 roku ruszy budowa pierwszej prywatnej stacji kosmicznej. Amerykański start-up chce wytworzyć w kosmosie sztuczną grawitację [DEPESZA]

Świat wkracza w nową erę turystyki kosmicznej. NASA w styczniu 2022 roku otworzy Międzynarodową Stację Kosmiczną dla trzech turystów, których dostarczy rakieta SpaceX. Orion Span zaproponował czterogwiazdkowy hotel kosmiczny o nazwie Aurora Station, który ma przyjąć pierwszych gości w 2022 roku. Gateway Foundation, start-up z Kalifornii, planuje prawdopodobnie najbardziej ambitny projekt. W 2025 roku chce rozpocząć budowę prywatnej stacji kosmicznej Voyager ze sztuczną grawitacją. – To będzie kolejna rewolucja przemysłowa – przekonuje John Blincow, dyrektor generalny Gateway Foundation.