Komunikaty PR

Inteligentny dom ze SmartDGM

2019-08-21  |  15:40
Biuro prasowe

Obydwa produkty marki SmartDGM zadebiutują 22 sierpnia w sprzedaży w sieci Biedronka. Cena w okresie promocji to 39,99 zł za produkt. 

Inteligentna wtyczka PP-W162 to gniazdo prądowe sterowane aplikacją mobilną. Wystarczy je podłączyć do prądu oraz domowej sieci Wi-Fi, by zyskać nowe możliwości. Po zainstalowaniu aplikacji SmartDGM w smartfonie (Android lub iOS) i jej skonfigurowaniu użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad podłączonymi do gniazda urządzeniami - na przykład lampkami, klimatyzatorami, sprzętem audio lub wyposażeniem kuchennym. Gniazdkiem można zdalnie zarządzać z dowolnego miejsca na świecie, nawet podczas wakacyjnego wyjazdu lub w drodze z pracy do domu. Właściciel mieszkania może obsługiwać urządzenia manualnie, ale także tworzyć własne, zautomatyzowane harmonogramy włączeń i wyłączeń. Co więcej, aplikacja sterująca ma dostęp do informacji pogodowych. Pozwala to na skorzystanie z gotowych scenariuszy, przygotowanych z myślą o zmiennych warunkach zewnętrznych. Na przykład w upalny dzień smart gniazdko włączy klimatyzator, a gdy temperatura obniży się i zacznie padać śnieg - urządzenie włączy grzejnik. Aplikacja pozwala ponadto na monitorowanie stopnia zużycia energii w czasie rzeczywistym.

Inteligentna wtyczka SmartDGM PP-W162 współpracuje z głośnikami Amazon Echo i Google Home, co pozwala sterować gniazdkiem za pomocą komend głosowych.

Urządzenie przystosowane jest do działania w standardowych sieciach 230 V, a ze smartfonem łączy się za pomocą Wi-Fi b/g/n 2,4 GHz. Wtyczka ma niewielkie wymiary 60 x 75 x 40 mm.

Drugi z nowych produktów SmartDGM - inteligentna żarówka L-WT9W1 - pozwala dodać funkcje smart do zwykłej lampki. Za pomocą aplikacji żarówkę można zdalnie włączać i wyłączać, a także regulować jasność i barwę światła. Nie zabrakło oczywiście funkcji automatycznych harmonogramów, dzięki którym żarówka sama wykonuje określone działania w wyznaczonych porach. Na przykład włącza się o zachodzie słońca lub gaśnie, gdy za oknem robi się jasno.

Inteligentna żarówka  SmartDGM L-WT9W1 przystosowana jest do standardowego napięcia 220 - 240 V i ma moc 9 W. Emituje światło o wysokim natężeniu 800 lumenów, co odpowiada jasności tradycyjnej żarówki 60 W. Sprawdzi się więc w uniwersalnych zastosowaniach, także do oświetlenia całych pomieszczeń. Temperatura barwowa emitowanego światła mieści się w szerokim zakresie 2700 - 6500 K, więc w zależności od potrzeby, oświetlenie może zyskać barwę chłodną lub ciepłą. Kąt świecenia żarówki wynosi 180º. Inteligentną żarówką SmartDGM L-WT9W1 można sterować głosowo za pomocą głośników Amazon Echo i Google Home.

Promocja trwa od 22 sierpnia do wyczerpania zapasów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Nowe wyzwania w walce o zdrowe powietrze Biuro prasowe
2020-05-05 | 01:00

Nowe wyzwania w walce o zdrowe powietrze

Na jakość powietrza wpływ ma wiele czynników. I tak przykładowo zakończenie sezonu smogowego nie jest kresem dla występowania w powietrzu szkodliwych substancji. Przecież wiosna to
AGD i RTV Pakowanie próżniowe pozwala robić zakupy rzadziej?
2020-05-05 | 01:00

Pakowanie próżniowe pozwala robić zakupy rzadziej?

W obecnych czasach szczególne znaczenie zyskuje odpowiednie przechowywanie żywności. Zakupy staramy się robić raz w tygodniu i nie chcemy, aby poszczególne produkty uległy
AGD i RTV Nowość - najcichszy odkurzacz marki Electrolux - PURE D8.2 SILENCE
2020-04-23 | 15:00

Nowość - najcichszy odkurzacz marki Electrolux - PURE D8.2 SILENCE

Electrolux od lat zwraca uwagę na potrzeby swoich konsumentów. Już w 2003 r. na rynek trafiła pierwsza generacja cichych odkurzaczy. Od tej pory firma rozwija pozycję lidera

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Sztuczna inteligencja dopasuje skuteczny lek i jego dawkę w terapii nowotworowej. Nowa platforma zamiast laboratorium wykorzystuje dane zgromadzone w chmurze [DEPESZA]

Sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować medycynę. Wykorzystuje biomarkery w celu dokładnego dopasowania pacjentów do badań klinicznych i pozwala spersonalizować terapię przeciwnowotworową. Platforma z SI izraelskiego start-upu Nucleai wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do przewidywania postępu nowotworów i odpowiedzi układu odpornościowego pacjenta w celu ustalenia najbardziej skutecznego leczenia.

Energetyka

Inwestycje w energię odnawialną mogą stanowić alternatywę dla budowy elektrowni atomowej. Ich łączna moc w Polsce przekroczyła już 10 GW

Jednym z kluczowych elementów transformacji energetycznej w Polsce mogą okazać się inwestycje skupione wokół energetyki odnawialnej. Pozwolą uniezależnić ten sektor gospodarki od przemysłu górniczego. Kluczową rolę w odejściu od węgla może odegrać zielony wodór, który pozwoli zgromadzić nadwyżki energetyczne do wykorzystania w szczycie obciążenia sieci energetycznych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.