Komunikaty PR

Innowacje Electrolux na targach IFA 2018

2018-09-12  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Joanna Szaban
Seisei Communications

Sobieskiego 104 m 8
00-764 Warszawa
j.szaban|seisei.pl| |j.szaban|seisei.pl
+48 602 662 643
www.seisei.pl
Do pobrania jpg ( 2.6 MB )

W misję Electrolux jest wpisane kształtowanie lepszego życia. Dzieje się tak dzięki urządzeniom i akcesoriom, które umożliwiają ponowne odkrywanie smaku, zmieniają sposób pielęgnacji odzieży i domu oraz pomagają w osiągnięciu dobrego samopoczucia, co sprawia że życie milionów ludzi staje się przyjemniejsze i bardziej zrównoważone. Istotę działań firmy stanowi kreowanie doskonałych doświadczeń konsumentów, zarówno dzięki potencjałowi oferowanych urządzeń, dodatkowym usługom, jak i trosce o wzorową obsługę klienta. Electrolux  cały czas pracuje nad udoskonaleniem produktów, szukając rozwiązań poprawiających komfort użytkowania i otwierających zupełnie nowe możliwości. Każdego roku na największych targach elektroniki użytkowej IFA w Berlinie Electrolux prezentuje nowości, które nadają kierunek rozwojowi branży. Poniżej wybrane przykłady tegorocznych innowacji.

 

Płyta indukcyjna AEG SensePro

Perfekcyjne rezultaty smażenia i gotowania zależą od temperatury w środku potrawy. Do tej pory w domowi kucharze polegali na własnym doświadczeniu, co nie zawsze kończyło się wymarzonym rezultatem. Każdy kto lubi gotować przyzna, że zdarzyło mu się źle usmażyć mięso lub rozgotować warzywa, a chwila nieuwagi oznaczała płytę zabrudzoną wykipiałym sosem czy wodą z makaronu.

Nowa płyta indukcyjna AEG SensePro pozwala na najdokładniejszą kontrolę temperatury, dzięki pierwszej na świecie bezprzewodowej sondzie, która nie potrzebuje baterii. To jedyna płyta, która mierzy temperaturę w środku potrawy z dokładnością do +/- 1°C, co gwarantuje doskonałe rezultaty, niezależnie od wykorzystywanej techniki gotowania. Bez względu na to czy gotujemy ziemniaki, przygotowujemy sos na wolnym ogniu, korzystamy z techniki sous-vide czy chcemy serwować mięso krwiste, średnio lub dobrze wysmażone, AEG SensePro dopilnuje uzyskanie pożądanego efektu. Gdy potrawa będzie gotowa, płyta wyłączy się automatycznie. 

"Profesjonalni kucharze regularnie używają czujników, aby wiedzieć, kiedy potrawa osiągnęła właściwą temperaturę w środku" - mówi Jelena Radic, Product Marketing Manager, Kitchen, Major Appliances EMEA, Electrolux.  "Teraz dzięki płycie AEG SensePro można we własnym domu przygotowywać potrawy takiej jakości, jak w najlepszych restauracjach. Nasza najnowocześniejsza technologia czujników, pomaga osiągać perfekcyjne rezultaty, ale najbardziej cieszy nas to, że umożliwia także gotowanie sous-vide na płycie grzewczej. Po tym jak jako pierwsi wprowadziliśmy technologię sous-vide do piekarników, teraz przyszedł czas na płyty indukcyjne, aby użytkownicy mogli codziennie delektować się  soczystymi i delikatnymi kawałkami tak przygotowanego mięsa lub warzyw.”  

Płyty AEG SensePro będą dostępne w 2019 roku

 

Pralki AEG z funkcją AutoDose

Ile proszku należy wsypać do prania? To pytanie, na które większość użytkowników nie zna odpowiedzi. Optymalna ilość detergentu zależy bowiem od wagi wsadu, rodzaju tkanin i stopnia zabrudzenia. Dlatego detergent jest zwykle dodawany „na oko”, co w efekcie prowadzi do szybszego niszczenia odzieży. Zbyt mała ilość proszku lub płynu do prania sprawia, że ubrania pozostają niedoprane, a tkaniny z czasem szarzeją, zbyt duża z kolei może powodować uszkodzenie włókien i stopniową utratę koloru i kształtu.

„Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób ubrania są czymś więcej niż tylko zszytymi ze sobą kawałkami materiału. Strój służy często do podkreślenia osobowości, a niektóre rzeczy łączą się ze szczególnymi wspomnieniami. Dlatego nasza odzież zasługuje na najlepszą pielęgnację, jaką daje technologia AutoDose.”- mówi Karina Moreira, Dyrektor ds. Marketingu Laundry EMEA w Electrolux

Nowa funkcja automatycznego dozowania znacząco ułatwi pranie, zapewniając doskonałe rezultaty, bez konieczności ręcznego dodawania detergentu i zgadywania, ile potrzeba go tym razem. Wystarczy załadować pralkę jak zwykle, a czujnik automatycznie dostosuje wodę, energię i czas prania, w zależności od wielkości i rodzaju wsadu. Na tej podstawie pralka precyzyjnie dozuje detergent w odpowiednim momencie cyklu prania. Dzięki  funkcji AutoDose białe ubrania pozostają białe, a kolorowe zachowują żywe barwy i kształt, nawet po wielu praniach. Gdy detergent w pralce się kończy i trzeba go uzupełnić, użytkownik dostanie powiadomienie na smartfona.

Dodatkową pomocą jest aplikacja "My AEG Care", która pozwala zapomnieć o czytaniu etykiet pielęgnacyjnych, aby poznać właściwy sposób czyszczenia ubrań.  Wystarczy wybrać w aplikacji odzież, którą chcemy wyprać, a Doradca Pielęgnacyjny podpowie jak to najlepiej zrobić.

Pralki z funkcją AutoDose będą dostępne w 2019 roku

 

Współpraca z Google

Nawiązanie współpracy pomiędzy Electrolux i Google w Europie oznacza prawdziwy przełom w sposobie gotowania. Teraz będzie można wydawać głosem polecenia urządzeniom kuchennym połączonym z Google Assistant, robiąc w tym czasie inne rzeczy. W efekcie znacznie wzrośnie komfort i przyjemność z gotowania.

"Cieszymy się, że zaczynamy współpracę z Google, aby zapewnić ludziom prosty i satysfakcjonujący sposób interakcji z urządzeniami Electrolux", mówi Dan Arler, CEO Major Appliances EMEA, Electrolux. "Sterowanie głosem zaspokoi konkretne potrzeby użytkowników. Niezależnie od tego, czy będą je wykorzystywać, bo mają zajęte ręce, czy po prostu będzie im tak wygodniej – jesteśmy przekonani, że konsumenci pokochają to rozwiązanie ".

Polecenia głosowe ułatwią gotowanie, oszczędzając czas i upraszczając pracę.  Po podłączeniu inteligentnego piekarnika do Google Assistant, domowi kucharze otrzymają wsparcie przy codziennie wykonywanych czynnościach, takich jak włączanie i wyłączanie piekarnika, wybór odpowiedniego programu gotowania i żądanej temperatury.

Electrolux rozpocznie integrację głosową Google z inteligentnymi piekarnikami na początku 2019 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Hisense jedną z najbardziej wpływowych chińskich marek na świecie Biuro prasowe
2021-05-14 | 19:15

Hisense jedną z najbardziej wpływowych chińskich marek na świecie

Hisense już piąty rok z rzędu znalazł się wśród dziesięciu najbardziej wpływowych chińskich marek na świecie w rankingu »Top 50 BrandZ Chinese Global Brand Builders
AGD i RTV Komfortowo steruj sprzętem elektrycznym z sofy z gniazdem Wi-Fi Hama
2021-05-14 | 10:51

Komfortowo steruj sprzętem elektrycznym z sofy z gniazdem Wi-Fi Hama

Dzięki niemu można kontrolować domowe urządzenia elektryczne przy użyciu aplikacji lub asystenta głosowego i monitorować zużycie energii. Ta nowość w ofercie marki ułatwia
AGD i RTV Samsung zaprasza na finał MasterChef Junior
2021-05-06 | 01:00

Samsung zaprasza na finał MasterChef Junior

Szósta edycja zmagań młodych i zdolnych kucharzy dobiega końca. Już 9 maja stacja TVN wyemituje finałowy, 10. odcinek programu MasterChef Junior, w którym wyłoniony zostanie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kosmos i lotnictwo

Trwają prace nad poszukiwaniem pozaziemskiej inteligencji. Według ekspertów odkrywane co jakiś czas dowody obecności obcych na Ziemi, takie jak UFO, są bezpodstawne

Naukowcy potwierdzili istnienie ponad 4 tys. egzoplanet krążących wokół innych gwiazd w naszej galaktyce. Prawdopodobnie jednak mogą być ich nawet biliony. Jednym z najlepszych narzędzi, jakich naukowcy potrzebują, aby zawęzić poszukiwania światów nadających się do zamieszkania, jest koncepcja „strefy nadającej się do zamieszkania”. Dzięki nowym teleskopom szanse na znalezienie pozaziemskiego życia rosną, choć dotąd żaden nie uwiecznił śladów pozaziemskiej cywilizacji. Potwierdzenie jej istnienia mogłoby być przełomem dla ludzkości, jednak jak dotąd wszelkie rzekome znaki pozostawione przez obcą cywilizację się nie potwierdziły. – UFO nie mają nic wspólnego ze statkami obcych – mówi dr Piotr Witek z Planetarium Centrum Nauki Kopernik.

Robotyka i SI

Sztuczna inteligencja może moderować wpisy zawierające przemoc jeszcze przed ich publikacją. W przyszłości pozwoli zapobiegać czynom pedofilskim czy agitacji terrorystów

Algorytmy sztucznej inteligencji są już w stanie wykrywać agresywne zachowania w sieci z 97-proc. skutecznością. Pozwala na to sztuczna inteligencja trzeciej fali, która polega na integracji uczenia maszynowego z ingerencją człowieka w schemat działania. Dotychczas SI również wykrywała niebezpieczne zachowania, lecz tylko z 50-proc. skutecznością, więc każdy wysyłany przez nią alert musiał być zatwierdzony przez człowieka. Nowe podejście do budowania algorytmów pomoże nie tylko zapobiegać agresji słownej w sieci, ale również ostrzegać przed możliwą próbą samobójczą, a także działaniem pedofila czy terrorysty.