Komunikaty PR

Infocomm 2019: Panasonic przedstawia system bezprzewodowej prezentacji

2019-07-17  |  14:00
Biuro prasowe

Funkcje bezprzewodowej prezentacji zapewniają znaczną oszczędność czasu i pozawalają pracownikom łatwo nawiązać połączenie między własnym urządzeniem a kompatybilnymi monitorami SQ1.Wystarczy, że użytkownik naciśnie przycisk nadajnika podłączonego do komputera, aby ekran komputera pojawił się na wyświetlaczu. Dzięki temu nie jest potrzebny ani kabel HDMI ani instalacja oprogramowania. System oferuje również funkcję przełącznika, która umożliwia użytkownikom wyświetlanie treści z alternatywnego komputera.

W ten sposób technologia jest dostępna dla wielu pracowników i gości spotkania. Poszczególne osoby nie muszą zabierać ze sobą wielu kabli ani łączyć się z siecią Wi-Fi firmy, co często wymaga konfiguracji dostępu dla odwiedzających. SB1 jako rozwiązanie plug and play zawiera oprogramowanie w kluczu sprzętowym, nie wymaga instalacji ani uprawnień administratora. System tworzy własną sieć Wi-Fi, nie zagrażając bezpieczeństwu sieci firmowej. Wbudowana infrastruktura zestawu SB1 zapewnia automatyczne połączenie urządzenia z monitorem za pomocą przycisku nadajnika, umożliwiając natychmiastowe rozpoczęcie prezentacji, bez konieczności wprowadzania haseł.

Instalacja samego systemu jest również bardzo prosta, ponieważ odbiornik podłącza się do gniazd rozszerzeń z tyłu monitora. Jest to pojedyncza jednostka, która nie zajmuje miejsca. Nie są też wymagane żadne przewody między odbiornikiem a wyświetlaczem do przesyłania sygnału wideo, audio i zasilania.

Wysoką jakość obrazu uzyskuje się dzięki sprzętowemu kodowaniu, które umożliwia kompresję i dekompresję obrazu w rozdzielczości Full-HD. System jest również zgodny ze standardem 1EEE802.11ac, zapewniając najwyższą jakość transmisji ruchomych obrazów.

Zastosowanie serii SQ1 w zaawansowanych instalacjach biznesowych rozszerzają opcjonalne funkcje zestawu SB1. System jest bowiem kompatybilny z gniazdami rozszerzeń Intel SDM zapewniającym proste rozwiązania do obsługi prezentacji.

- Liczba monitorów w korporacjach stale wzrasta, a firmy nieustannie poszukują bardziej efektywnych kosztowo rozwiązań, które byłyby dostępne dla wszystkich - mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. - Dzięki zintegrowaniu funkcji bezprzewodowej prezentacji w wyświetlaczach SQ1 pracownicy mogą z łatwością korzystać z technologii i skupić się na spotkaniu i współpracy, nie tracąc czasu na podłączanie urządzeń.

TY-SB01WP i TY-SB01WPB będą dostępne w sprzedaży od stycznia 2020 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Nowe wyzwania w walce o zdrowe powietrze Biuro prasowe
2020-05-05 | 01:00

Nowe wyzwania w walce o zdrowe powietrze

Na jakość powietrza wpływ ma wiele czynników. I tak przykładowo zakończenie sezonu smogowego nie jest kresem dla występowania w powietrzu szkodliwych substancji. Przecież wiosna to
AGD i RTV Pakowanie próżniowe pozwala robić zakupy rzadziej?
2020-05-05 | 01:00

Pakowanie próżniowe pozwala robić zakupy rzadziej?

W obecnych czasach szczególne znaczenie zyskuje odpowiednie przechowywanie żywności. Zakupy staramy się robić raz w tygodniu i nie chcemy, aby poszczególne produkty uległy
AGD i RTV Nowość - najcichszy odkurzacz marki Electrolux - PURE D8.2 SILENCE
2020-04-23 | 15:00

Nowość - najcichszy odkurzacz marki Electrolux - PURE D8.2 SILENCE

Electrolux od lat zwraca uwagę na potrzeby swoich konsumentów. Już w 2003 r. na rynek trafiła pierwsza generacja cichych odkurzaczy. Od tej pory firma rozwija pozycję lidera

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Technologie

Samochody przyszłości będą aktualizować oprogramowanie poprzez chmurę. Sztuczna inteligencja poprowadzi auto za człowieka [DEPESZA]

Branża motoryzacyjna dąży do automatyzacji. Auta przyszłości będą w czasie rzeczywistym analizować otoczenie i warunki drogowe, dzięki czemu możliwe stanie się wyeliminowanie roli kierowcy w procesie prowadzenia pojazdu. Pozwoli to zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i upłynnić ruch w warunkach miejskich. Samochód przyszłości chce zaprojektować producent m.in. kart graficznych i systemów sztucznej inteligencji – Nvidia – we współpracy z Mercedes-Benz.

Technologie

Na granicy USA z Meksykiem powstaje wirtualny mur. Zamontowane na wieżach czujniki zareagują na ruch, a sztuczna inteligencja sprawdzi zagrożenie [DEPESZA]

Kamery, drony wyposażone w sztuczną inteligencję, czujniki 3D – granice kontrolują od dawna już nie tylko celnicy. Amerykańska agencja celna poszła o krok dalej – na granicy USA i Meksyku do 2022 roku stanie 200 mobilnych wież kontrolnych, które wykorzystują sztuczną inteligencję do śledzenia ruchu. Rozróżnią ludzi od zwierząt, a przy tym zasilane są energią słoneczną. – Wieże znacząco zwiększą naszą przewagę w walce przeciwko zorganizowanym grupom przestępczym – przekonuje Rodney Scott, szef Patrolu Granicznego Stanów Zjednoczonych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.