Komunikaty PR

Infocomm 2019: Panasonic przedstawia system bezprzewodowej prezentacji

2019-07-17  |  14:00
Biuro prasowe

Funkcje bezprzewodowej prezentacji zapewniają znaczną oszczędność czasu i pozawalają pracownikom łatwo nawiązać połączenie między własnym urządzeniem a kompatybilnymi monitorami SQ1.Wystarczy, że użytkownik naciśnie przycisk nadajnika podłączonego do komputera, aby ekran komputera pojawił się na wyświetlaczu. Dzięki temu nie jest potrzebny ani kabel HDMI ani instalacja oprogramowania. System oferuje również funkcję przełącznika, która umożliwia użytkownikom wyświetlanie treści z alternatywnego komputera.

W ten sposób technologia jest dostępna dla wielu pracowników i gości spotkania. Poszczególne osoby nie muszą zabierać ze sobą wielu kabli ani łączyć się z siecią Wi-Fi firmy, co często wymaga konfiguracji dostępu dla odwiedzających. SB1 jako rozwiązanie plug and play zawiera oprogramowanie w kluczu sprzętowym, nie wymaga instalacji ani uprawnień administratora. System tworzy własną sieć Wi-Fi, nie zagrażając bezpieczeństwu sieci firmowej. Wbudowana infrastruktura zestawu SB1 zapewnia automatyczne połączenie urządzenia z monitorem za pomocą przycisku nadajnika, umożliwiając natychmiastowe rozpoczęcie prezentacji, bez konieczności wprowadzania haseł.

Instalacja samego systemu jest również bardzo prosta, ponieważ odbiornik podłącza się do gniazd rozszerzeń z tyłu monitora. Jest to pojedyncza jednostka, która nie zajmuje miejsca. Nie są też wymagane żadne przewody między odbiornikiem a wyświetlaczem do przesyłania sygnału wideo, audio i zasilania.

Wysoką jakość obrazu uzyskuje się dzięki sprzętowemu kodowaniu, które umożliwia kompresję i dekompresję obrazu w rozdzielczości Full-HD. System jest również zgodny ze standardem 1EEE802.11ac, zapewniając najwyższą jakość transmisji ruchomych obrazów.

Zastosowanie serii SQ1 w zaawansowanych instalacjach biznesowych rozszerzają opcjonalne funkcje zestawu SB1. System jest bowiem kompatybilny z gniazdami rozszerzeń Intel SDM zapewniającym proste rozwiązania do obsługi prezentacji.

- Liczba monitorów w korporacjach stale wzrasta, a firmy nieustannie poszukują bardziej efektywnych kosztowo rozwiązań, które byłyby dostępne dla wszystkich - mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. - Dzięki zintegrowaniu funkcji bezprzewodowej prezentacji w wyświetlaczach SQ1 pracownicy mogą z łatwością korzystać z technologii i skupić się na spotkaniu i współpracy, nie tracąc czasu na podłączanie urządzeń.

TY-SB01WP i TY-SB01WPB będą dostępne w sprzedaży od stycznia 2020 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Smakuj jakości w każdym wypieku – Panasonic prezentuje serię wypiekacz do chleba Biuro prasowe
2021-04-09 | 12:50

Smakuj jakości w każdym wypieku – Panasonic prezentuje serię wypiekacz do chleba

Panasonic, jeden z liderów rynku małych urządzeń kuchennych, zaprezentował nową, innowacyjną linię wypiekaczy do chleba, które zapewnią doskonały smak i jakość każdego
AGD i RTV Na co zwrócić uwagę planując zakup lodówki
2021-03-31 | 13:00

Na co zwrócić uwagę planując zakup lodówki

Wygoda użytkowania i energooszczędność Planując zakup lodówki sprawdzamy przede wszystkim jak będzie ona pasować do naszej kuchni. Jakie powinna mieć wymiary, jaki kolor i design
AGD i RTV 5 rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując suszarkę automatyczną
2021-03-24 | 12:00

5 rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując suszarkę automatyczną

Brak konieczności rozwieszania ubrań, odzyskanie przestrzeni w domu, łatwiejsze prasowanie to tylko niektóre zalety posiadania suszarki automatycznej. Wybierając suszarkę warto

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Naukowcy stworzyli syntetyczne związki imitujące działanie ludzkich peptydów. Mogą być skuteczne w walce z koronawirusem czy opryszczką [DEPESZA]

Naukowcy wykazali, że sztucznie tworzone peptoidy przeciwwirusowe niszczą otoczki wirusów za pomocą mechanizmu podobnego do tego, który obserwuje się w przypadku naturalnych ludzkich peptydów przeciwwirusowych. Te syntetyczne związki mogą być skuteczne m.in. przeciw koronawirusowi, a także wirusowi opryszczki. Tymczasem w Polsce rozpoczęły się badania kliniczne, które ocenią skuteczność amantadyny w leczeniu choroby COVID-19. – Istnieje ogromne zapotrzebowanie na nowe preparaty przeciwwirusowe – podkreśla dr Gill Diamond z Uniwersytetu w Louisville.

Ekologia

Odnajdywane w Polsce skamieniałości rzucają nowe światło na prastare zwierzęta. Pozwalają też przewidzieć zachowanie środowiska przy zmieniającym się klimacie

W Polsce odnaleziono roślinożernego dinozaura dicynodonta czy jednego z najstarszych na świecie żółwi. Kolejne odkrycia pozwalają poznać świat sprzed setek milionów lat, zwłaszcza że niemal co roku polscy naukowcy poznają kolejne gatunki żyjących dawniej zwierząt. – Badając wymarłe zwierzęta, naukowcy mogą zrozumieć, jak zachowywała się biosfera w takim świecie, który nas czeka w najbliższym czasie – gdy było bardzo gorąco, gdy przesuwały się strefy klimatyczne – mówi dr Mateusz Tałanda z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.