Komunikaty PR

Dyson Pure Hot + Cool ™ inteligentnie oczyszcza, grzeje i chłodzi

2017-11-28  |  17:00
Biuro prasowe

Nowy oczyszczacz Dyson Pure Hot+Cool™ został stworzony z myślą o pracy w każdych warunkach: zimą szybko i równomiernie nagrzewa całe pomieszczenie, latem zapewnia błyskawiczną ochłodę, a przez cały rok w inteligentny sposób oczyszcza powietrze. Urządzenie automatycznie usuwa wykryte zanieczyszczenia i jednocześnie na bieżąco przesyła informacje o jakości powietrza wewnątrz oraz zewnątrz[1] pomieszczenia poprzez aplikację Dyson Link.

 

Usuwa 99,95% mikro cząstek o średnicy zaledwie 0,1 mikrometra

Poziom zanieczyszczenia powietrza w domu może być nawet pięciokrotnie wyższy niż na zewnątrz, a przecież około 90% naszego czasu spędzamy właśnie w pomieszczeniach. Oczyszczacze powietrza pomagają w usuwaniu zanieczyszczeń, pyłków, pleśni, bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Jednakże niektóre konkurencyjne oczyszczacze wykorzystują silniki, które w celu wychwycenia zanieczyszczeń tłoczą powietrze przez powierzchnię filtra. W rozwiązaniu tym zanieczyszczenia często przedostają się na zewnątrz i trafiają z powrotem do powietrza, którym oddychamy.

 

W najnowszym oczyszczaczu Dyson Pure Hot+Cool™ zastosowano szklany filtr HEPA 360, również opracowany przez firmę Dyson. Technologia ta zapewnia wychwytywanie 99,95% potencjalnie szkodliwych cząstek o średnicy zaledwie 0,1 mikrometra. Odfiltrowane cząstki więzną w filtrze i nie powracają do powietrza którym oddychamy. To jednak nie wszystko – umieszczone wewnątrz urządzenia czujniki wykrywają zmiany warunków panujących w otoczeniu, a następnie automatycznie dostosowują przepływ powietrza w taki sposób, aby utrzymać docelową jakość powietrza.

 

 

Powietrze w naszych domach może zawierać mieszankę następujących gazów i cząstek:

 

 • Formaldehyd: pianka stosowana w obiciach meblowych może uwalniać formaldehyd. Także niektóre wykładziny, dywany i ich podkłady mogą uwalniać lotne związki organiczne – zarówno tuż po zakupie, jak i przez cały okres eksploatacji.
 • Pył węglowy: z opalanych drewnem kominków i pieców emitowane są cząstki stałe.
 • Benzen i formaldehyd: niektóre substancje chemiczne występujące w świecach zapachowych mogą uwalniać lotne związki organiczne.
 • Naskórek/sierść: koty, psy i inne zwierzęta domowe roznoszą mikroskopijnej wielkości cząstki po całym domu.
 • Lotne związki organiczne: niektóre odświeżacze powietrza i środki czystości zawierają lotne związki organiczne, które mogą ulegać uwolnieniu. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Agencję Ochrony Środowiska USA, jednymi z najczęściej występujących zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach są toksyczne opary rozpuszczalników czyszczących i dezodorantów.
 • Pyłki: rośliny i kwiaty mogą uwalniać mikroskopijnej wielkości pyłki.
 • Inne lotne związki organiczne: palniki gazowe, a także sam proces gotowania żywności, może być źródłem oparów i lotnych związków organicznych.

 

Oczyszcza, grzeje i chłodzi

Nad oczyszczaczem grzejnym Dyson Pure Hot+Cool™ pracował zespół 25 inżynierów z firmy Dyson. Jego stworzenie wymagało wielu żmudnych prac badawczo-rozwojowych. Urządzenie automatycznie utrzymuje w pomieszczeniu pożądaną temperaturę i wydmuchuje silny strumień oczyszczonego powietrza. Korzysta przy tym z termostatu oraz z technologii Air Multiplier™, która zimą rozprowadza ciepłe powietrze na dużej przestrzeni, a latem tworzy strumień chłodnego powietrza.

 

Napędzany technologią Jet Focus

Oczyszczacz Dyson Pure Hot+Cool™ został zaprojektowany w taki sposób, aby można było zastosować w nim technologię Dyson Jet Focus. Technologia ta inspirowana jest tzw. efektem Coandy, czyli zjawiskiem polegającym na tym, że strumień powietrza przylega do powierzchni wzdłuż której się przemieszcza. 

 

Aby zapewnić efekt grzania i chłodzenia punktowego, powietrze wydmuchiwane jest z dyszy, a następnie przyspieszane w wyniku przepływu ponad powierzchnią o kształcie profilu lotniczego. W ten sposób tworzy się liniowa wiązka powietrza. W trybie ogrzewania lub chłodzenia całego pomieszczenia, wiązka ta łączy się z dodatkową wiązką, która rozszerza jej kąt, dzięki czemu powietrze wydmuchiwane jest w postaci silnego, szerokiego strumienia.

 

UWAGI REDAKCYJNE

 

Gwarancja: Dyson Pure Hot+Cool™ objęty jest 2-letnią gwarancją na części i robociznę.

Zdalne sterowanie: Urządzenie może działać w 1 z 10 trybów pracy.

Wyłącznik czasowy: Możliwość ustawienia wyłącznika czasowego w przedziale od 15 minut do 9 godzin.

Obrót wokół osi: Dyson Pure Hot+Cool™ obraca się wokół własnej osi, dzięki czemu rozprowadza oczyszczone powietrze po całym pomieszczeniu.

 

Dyson w liczbach:

 • W ciągu ostatnich czterech lat firma Dyson zatrudniła ponad 1000 nowych inżynierów. Planowane na wrzesień uruchomienie nowego kampusu, którego stworzenie kosztowało 250 mln funtów, docelowo da możliwość stworzenia kolejnych 3000 miejsc pracy, w większości w obszarze elektroniki.
 • Wieloletnie inwestycje w silniki cyfrowe Dyson oraz w nowe technologie odkurzaczy bezprzewodowych przełożyły się na wzrost sprzedaży i zwiększyły obroty do 1,2 mld funtów. Obecnie największym rynkiem dla firmy są Stany Zjednoczone, a na drugim miejscu znajduje się Japonia.
 • 90% technologii Dyson sprzedawane jest za granicą. Produkty firmy są obecnie dostępne w ponad 75 krajach na cały świecie.
 • Dyson posiada ponad 7,500 patentów i zgłoszeń patentowych.
 • Obecnie na całym świecie firma zatrudnia ponad 3000 inżynierów i naukowców.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Nowe wyzwania w walce o zdrowe powietrze Biuro prasowe
2020-05-05 | 01:00

Nowe wyzwania w walce o zdrowe powietrze

Na jakość powietrza wpływ ma wiele czynników. I tak przykładowo zakończenie sezonu smogowego nie jest kresem dla występowania w powietrzu szkodliwych substancji. Przecież wiosna to
AGD i RTV Pakowanie próżniowe pozwala robić zakupy rzadziej?
2020-05-05 | 01:00

Pakowanie próżniowe pozwala robić zakupy rzadziej?

W obecnych czasach szczególne znaczenie zyskuje odpowiednie przechowywanie żywności. Zakupy staramy się robić raz w tygodniu i nie chcemy, aby poszczególne produkty uległy
AGD i RTV Nowość - najcichszy odkurzacz marki Electrolux - PURE D8.2 SILENCE
2020-04-23 | 15:00

Nowość - najcichszy odkurzacz marki Electrolux - PURE D8.2 SILENCE

Electrolux od lat zwraca uwagę na potrzeby swoich konsumentów. Już w 2003 r. na rynek trafiła pierwsza generacja cichych odkurzaczy. Od tej pory firma rozwija pozycję lidera

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Technologie

Samochody przyszłości będą aktualizować oprogramowanie poprzez chmurę. Sztuczna inteligencja poprowadzi auto za człowieka [DEPESZA]

Branża motoryzacyjna dąży do automatyzacji. Auta przyszłości będą w czasie rzeczywistym analizować otoczenie i warunki drogowe, dzięki czemu możliwe stanie się wyeliminowanie roli kierowcy w procesie prowadzenia pojazdu. Pozwoli to zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i upłynnić ruch w warunkach miejskich. Samochód przyszłości chce zaprojektować producent m.in. kart graficznych i systemów sztucznej inteligencji – Nvidia – we współpracy z Mercedes-Benz.

Technologie

Na granicy USA z Meksykiem powstaje wirtualny mur. Zamontowane na wieżach czujniki zareagują na ruch, a sztuczna inteligencja sprawdzi zagrożenie [DEPESZA]

Kamery, drony wyposażone w sztuczną inteligencję, czujniki 3D – granice kontrolują od dawna już nie tylko celnicy. Amerykańska agencja celna poszła o krok dalej – na granicy USA i Meksyku do 2022 roku stanie 200 mobilnych wież kontrolnych, które wykorzystują sztuczną inteligencję do śledzenia ruchu. Rozróżnią ludzi od zwierząt, a przy tym zasilane są energią słoneczną. – Wieże znacząco zwiększą naszą przewagę w walce przeciwko zorganizowanym grupom przestępczym – przekonuje Rodney Scott, szef Patrolu Granicznego Stanów Zjednoczonych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.