Komunikaty PR

Dyson Pure Hot + Cool ™ inteligentnie oczyszcza, grzeje i chłodzi

2017-11-28  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt

Alicja Zaborska
PR Hub Sp z o.o.

Długa 16
00-238 Warszawa
alicja.zaborska|prhub.eu| |alicja.zaborska|prhub.eu
+ 48 533 337 960
https://prhub.eu/

Nowy oczyszczacz Dyson Pure Hot+Cool™ został stworzony z myślą o pracy w każdych warunkach: zimą szybko i równomiernie nagrzewa całe pomieszczenie, latem zapewnia błyskawiczną ochłodę, a przez cały rok w inteligentny sposób oczyszcza powietrze. Urządzenie automatycznie usuwa wykryte zanieczyszczenia i jednocześnie na bieżąco przesyła informacje o jakości powietrza wewnątrz oraz zewnątrz[1] pomieszczenia poprzez aplikację Dyson Link.

 

Usuwa 99,95% mikro cząstek o średnicy zaledwie 0,1 mikrometra

Poziom zanieczyszczenia powietrza w domu może być nawet pięciokrotnie wyższy niż na zewnątrz, a przecież około 90% naszego czasu spędzamy właśnie w pomieszczeniach. Oczyszczacze powietrza pomagają w usuwaniu zanieczyszczeń, pyłków, pleśni, bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Jednakże niektóre konkurencyjne oczyszczacze wykorzystują silniki, które w celu wychwycenia zanieczyszczeń tłoczą powietrze przez powierzchnię filtra. W rozwiązaniu tym zanieczyszczenia często przedostają się na zewnątrz i trafiają z powrotem do powietrza, którym oddychamy.

 

W najnowszym oczyszczaczu Dyson Pure Hot+Cool™ zastosowano szklany filtr HEPA 360, również opracowany przez firmę Dyson. Technologia ta zapewnia wychwytywanie 99,95% potencjalnie szkodliwych cząstek o średnicy zaledwie 0,1 mikrometra. Odfiltrowane cząstki więzną w filtrze i nie powracają do powietrza którym oddychamy. To jednak nie wszystko – umieszczone wewnątrz urządzenia czujniki wykrywają zmiany warunków panujących w otoczeniu, a następnie automatycznie dostosowują przepływ powietrza w taki sposób, aby utrzymać docelową jakość powietrza.

 

 

Powietrze w naszych domach może zawierać mieszankę następujących gazów i cząstek:

 

 • Formaldehyd: pianka stosowana w obiciach meblowych może uwalniać formaldehyd. Także niektóre wykładziny, dywany i ich podkłady mogą uwalniać lotne związki organiczne – zarówno tuż po zakupie, jak i przez cały okres eksploatacji.
 • Pył węglowy: z opalanych drewnem kominków i pieców emitowane są cząstki stałe.
 • Benzen i formaldehyd: niektóre substancje chemiczne występujące w świecach zapachowych mogą uwalniać lotne związki organiczne.
 • Naskórek/sierść: koty, psy i inne zwierzęta domowe roznoszą mikroskopijnej wielkości cząstki po całym domu.
 • Lotne związki organiczne: niektóre odświeżacze powietrza i środki czystości zawierają lotne związki organiczne, które mogą ulegać uwolnieniu. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Agencję Ochrony Środowiska USA, jednymi z najczęściej występujących zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach są toksyczne opary rozpuszczalników czyszczących i dezodorantów.
 • Pyłki: rośliny i kwiaty mogą uwalniać mikroskopijnej wielkości pyłki.
 • Inne lotne związki organiczne: palniki gazowe, a także sam proces gotowania żywności, może być źródłem oparów i lotnych związków organicznych.

 

Oczyszcza, grzeje i chłodzi

Nad oczyszczaczem grzejnym Dyson Pure Hot+Cool™ pracował zespół 25 inżynierów z firmy Dyson. Jego stworzenie wymagało wielu żmudnych prac badawczo-rozwojowych. Urządzenie automatycznie utrzymuje w pomieszczeniu pożądaną temperaturę i wydmuchuje silny strumień oczyszczonego powietrza. Korzysta przy tym z termostatu oraz z technologii Air Multiplier™, która zimą rozprowadza ciepłe powietrze na dużej przestrzeni, a latem tworzy strumień chłodnego powietrza.

 

Napędzany technologią Jet Focus

Oczyszczacz Dyson Pure Hot+Cool™ został zaprojektowany w taki sposób, aby można było zastosować w nim technologię Dyson Jet Focus. Technologia ta inspirowana jest tzw. efektem Coandy, czyli zjawiskiem polegającym na tym, że strumień powietrza przylega do powierzchni wzdłuż której się przemieszcza. 

 

Aby zapewnić efekt grzania i chłodzenia punktowego, powietrze wydmuchiwane jest z dyszy, a następnie przyspieszane w wyniku przepływu ponad powierzchnią o kształcie profilu lotniczego. W ten sposób tworzy się liniowa wiązka powietrza. W trybie ogrzewania lub chłodzenia całego pomieszczenia, wiązka ta łączy się z dodatkową wiązką, która rozszerza jej kąt, dzięki czemu powietrze wydmuchiwane jest w postaci silnego, szerokiego strumienia.

 

UWAGI REDAKCYJNE

 

Gwarancja: Dyson Pure Hot+Cool™ objęty jest 2-letnią gwarancją na części i robociznę.

Zdalne sterowanie: Urządzenie może działać w 1 z 10 trybów pracy.

Wyłącznik czasowy: Możliwość ustawienia wyłącznika czasowego w przedziale od 15 minut do 9 godzin.

Obrót wokół osi: Dyson Pure Hot+Cool™ obraca się wokół własnej osi, dzięki czemu rozprowadza oczyszczone powietrze po całym pomieszczeniu.

 

Dyson w liczbach:

 • W ciągu ostatnich czterech lat firma Dyson zatrudniła ponad 1000 nowych inżynierów. Planowane na wrzesień uruchomienie nowego kampusu, którego stworzenie kosztowało 250 mln funtów, docelowo da możliwość stworzenia kolejnych 3000 miejsc pracy, w większości w obszarze elektroniki.
 • Wieloletnie inwestycje w silniki cyfrowe Dyson oraz w nowe technologie odkurzaczy bezprzewodowych przełożyły się na wzrost sprzedaży i zwiększyły obroty do 1,2 mld funtów. Obecnie największym rynkiem dla firmy są Stany Zjednoczone, a na drugim miejscu znajduje się Japonia.
 • 90% technologii Dyson sprzedawane jest za granicą. Produkty firmy są obecnie dostępne w ponad 75 krajach na cały świecie.
 • Dyson posiada ponad 7,500 patentów i zgłoszeń patentowych.
 • Obecnie na całym świecie firma zatrudnia ponad 3000 inżynierów i naukowców.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Smakuj jakości w każdym wypieku – Panasonic prezentuje serię wypiekacz do chleba Biuro prasowe
2021-04-09 | 12:50

Smakuj jakości w każdym wypieku – Panasonic prezentuje serię wypiekacz do chleba

Panasonic, jeden z liderów rynku małych urządzeń kuchennych, zaprezentował nową, innowacyjną linię wypiekaczy do chleba, które zapewnią doskonały smak i jakość każdego
AGD i RTV Na co zwrócić uwagę planując zakup lodówki
2021-03-31 | 13:00

Na co zwrócić uwagę planując zakup lodówki

Wygoda użytkowania i energooszczędność Planując zakup lodówki sprawdzamy przede wszystkim jak będzie ona pasować do naszej kuchni. Jakie powinna mieć wymiary, jaki kolor i design
AGD i RTV 5 rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując suszarkę automatyczną
2021-03-24 | 12:00

5 rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując suszarkę automatyczną

Brak konieczności rozwieszania ubrań, odzyskanie przestrzeni w domu, łatwiejsze prasowanie to tylko niektóre zalety posiadania suszarki automatycznej. Wybierając suszarkę warto

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Naukowcy stworzyli syntetyczne związki imitujące działanie ludzkich peptydów. Mogą być skuteczne w walce z koronawirusem czy opryszczką [DEPESZA]

Naukowcy wykazali, że sztucznie tworzone peptoidy przeciwwirusowe niszczą otoczki wirusów za pomocą mechanizmu podobnego do tego, który obserwuje się w przypadku naturalnych ludzkich peptydów przeciwwirusowych. Te syntetyczne związki mogą być skuteczne m.in. przeciw koronawirusowi, a także wirusowi opryszczki. Tymczasem w Polsce rozpoczęły się badania kliniczne, które ocenią skuteczność amantadyny w leczeniu choroby COVID-19. – Istnieje ogromne zapotrzebowanie na nowe preparaty przeciwwirusowe – podkreśla dr Gill Diamond z Uniwersytetu w Louisville.

Ekologia

Odnajdywane w Polsce skamieniałości rzucają nowe światło na prastare zwierzęta. Pozwalają też przewidzieć zachowanie środowiska przy zmieniającym się klimacie

W Polsce odnaleziono roślinożernego dinozaura dicynodonta czy jednego z najstarszych na świecie żółwi. Kolejne odkrycia pozwalają poznać świat sprzed setek milionów lat, zwłaszcza że niemal co roku polscy naukowcy poznają kolejne gatunki żyjących dawniej zwierząt. – Badając wymarłe zwierzęta, naukowcy mogą zrozumieć, jak zachowywała się biosfera w takim świecie, który nas czeka w najbliższym czasie – gdy było bardzo gorąco, gdy przesuwały się strefy klimatyczne – mówi dr Mateusz Tałanda z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.